Życzenia Franciszka na 80. urodziny założyciela Drogi Neokatechumenalnej

(fot. PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI)

W ciepłych i osobistych słowach Franciszek złożył 10 stycznia życzenia Kiko Argüello - założycielowi Drogi Neokatechumenalnej z okazji 80. jego urodzin.

 
"Niech Pan wynagrodzi Ci za wszelkie dobro, które czynisz dla Kościoła. Dzięki niech będą Bogu za to, że Cię wybrał i dzięki za Twoją wierność. Mam nadzieję, że Twoi przyjaciele z Drogi przygotują ci tort z osiemdziesięcioma świeczkami. Pamiętaj o modlitwie za mnie. Niech Jezus Ci błogosławi, a Najświętsza Maryja Panna Cię ochrania. Twój brat, który Cię kocha i podziwia. Franciszek" - napisał papież.
 

Hiszpański malarz przyjął te słowa z prawdziwym entuzjazmem. Już wczoraj podziękował za skierowane do niego życzenia na zakończenie wtorkowej Mszy w Domu św. Marty. Ojciec Święty wyraził mu wówczas wdzięczność za gorliwość apostolską, z jaką działa w Kościele.

 

Poprzednie spotkanie papieża z Kiko Argüello odbyło się 5 maja ubiegłego roku, gdy Neokatechumenat świętował na Tor Vergata w Rzymie 50. rocznicę powstania pierwszych wspólnot. Mówiąc o sile głoszenia Ewangelii na Drodze Neokatechumenalnej, Franciszek zwrócił uwagę, że "to nie argumenty mają siłę przekonywania, ale życie, które pociąga; nie zdolność rozkazywania, ale odwaga służby.

 

Wy macie w swoim «DNA» to powołanie do głoszenia, żyjąc w rodzinach, biorąc przykład ze Świętej Rodziny: w pokorze, w prostocie oraz oddawaniu chwały Bogu. Zanieście tę rodzinną atmosferę w wiele miejsc, które doświadczają smutku i gdzie brakuje bliskości" - powiedział Ojciec Święty.

 

Droga Neokatechumenalna, prowadząca do ponownego odkrycia chrześcijaństwa, jest dzisiaj obecna w 134 krajach na pięciu kontynentach, w tysiącach wspólnot. Powstała w latach sześćdziesiątych ubiegłego stulecia na peryferiach Madrytu.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.25

Liczba głosów:

209

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Wolarz 07:51:29 | 2019-01-11
ocen 57 - średnia 1.28. Deon jak widzicie chrześcijaństwo tu kwitnie i wielu dłaoby 5 jakby była informacja że p. Kiko umarł. Kto to tak głosuje ludzie którzy poszli za Chrystusem, którzy wypełniają Jego przykazania ? To, że zagłosowaliście anonimowo wcale nie oznacza , że nie siejecie zgorszenia ? Ludzie jak wy możecie do komuni chodzić z takim podejściem ????? Uczę młodzież - jestem katechetą w LO, w ciągu kilu najbliższych lekcji pokażę im oceny i komentarze z innych równie wspaniale komentowanych lub ocenianych informacji, na tablicy powieszę przykazanie miłości Boga i bliźniego a treści zadania jednos słowo PORÓWNAJ poproszę o kilka uwag na karteczkach. Może Deon to zamieści - wyślę. Niech Bóg się nad wami zlituje !!!

Oceń 4 28 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook