"Papież Franciszek bardzo mocno wierzy w potrzebę tej modlitwy"

(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)

- Papież bardzo mocno wierzy w potrzebę tej modlitwy. To dlatego od początku wezwał nas do reformy, odtworzenia tego dzieła, jakim jest Ogólnoświatowa Sieć Modlitewna w intencjach papieskich. 

 

Podobnie jak jego poprzednicy papież Franciszek jest przekonany o potrzebie modlitwy wszystkich wiernych na świecie w intencji misji Kościoła - zwraca uwagę o. Frédéric Fornos, jezuita odpowiedzialny za Papieską Ogólnoświatową Sieć Modlitewną. Wczoraj spotkał się z Ojcem Świętym, aby omówić najnowsze intencje.

 

Intencje nadchodzą z całego świata

 

Intencje nadchodzą z całego świata. Są one starannie opracowywane i przedstawiane papieżowi, który sam modli się nad tym, aby dokonać właściwej selekcji. Spotykamy się, a on po prostu bierze papier, długopis i pisze swoje uwagi - mówi francuski jezuita.

 

Intencje rozpowszechniane są przez Apostolstwo Modlitwy. Obecnie Watykan korzysta także z nowych środków jak np. comiesięczne wideo, w którym Franciszek prezentuje intencję, czy strony internetowe Click to Pray, które zawierają krótkie, codzienne modlitwy.O wielkiej wadze modlitwy w intencjach papieskich w wywiadzie dla Radia Watykańskiego opowiada o. Frédéric Fornos SJ. - Jesteśmy wezwani do modlitwy i do życia zorientowanego na tę intencję, która służy misji Kościoła.

 

Chodzi o to, abyśmy w naszym codziennym życiu, w naszej parafii, naszych grupach żyli dogłębnie tą intencją i w ten sposób nieśli misję Kościoła w naszą rzeczywistość. Dlatego jest tylko jedna intencja w miesiącu. Papieskie wideo dodatkowo pomaga, aby ta intencja poruszyła serce wszystkich, abyśmy mogli się modlić - mówi ks. Fornos.

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: jezuita, fornos

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.31

Liczba głosów:

13

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?