Papież Franciszek i Kuria Rzymska rozpoczynają jutro rekolekcje adwentowe

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

"Dusza moja pragnie Boga żywego" - wokół tego wersetu Psalmu 42 będzie skupione pierwsze rozważanie kaznodziei Domu Papieskiego podczas tegorocznego Adwentu. Tradycyjnie wygłasza je on w obecności papieża w piątki tego okresu liturgicznego w kaplicy Redemptoris Mater w Pałacu Apostolskim w Watykanie. Zaproszeni są na nie także m.in. szefowie urzędów kurii rzymskiej.

 

W tym roku o. Raniero Cantalamessa wygłosi trzy kazania: 7, 14 i 21 grudnia. Ich ogólnym tematem w br. będzie poszukiwanie oblicza Boga w Biblii. Włoski kapucyn tłumaczy, że "ludzie naszych czasów pasjonują się szukaniem śladów istnienia istot żywych i inteligentnych na innych planetach, ale mało wysiłku wkładają w odkrycie śladów Istoty żywej, która stworzyła wszechświat, która wkroczyła w historię i w niej żyje".

 

Nawet w Kościele "jesteśmy tak pochłonięci zadaniami do wypełnienia, problemami, którym mamy stawić czoła i wyzwaniami, na które musimy odpowiedzieć, że grozi nam utrata z pola widzenia lub zepchnięcie na drugi plan tego, co według Ewangelii jest jedynie konieczne, czyli naszego osobistego kontaktu z Bogiem".

 

Dlatego w czasie kazań adwentowych nie będzie jakichkolwiek odniesień do aktualnych problemów, by "starać się, jak sugerowała św. Aniela z Foligno, «zgromadzić się w jedności i zatopić swoją duszę w nieskończoności, którą jest Bóg »; innymi słowy dokonać porannej kąpieli w wierze, zanim zacznie się dzień pracy" - powiedział o. Cantalamessa.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.5

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook