Papież Franciszek zdradził, który cytat z Biblii jest jego ulubionym

WAM
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Ten cytat nie jest przypadkowy. Ojciec święty twierdzi, że te słowa przypominają mu o tym, co jest najważniejsze. Franciszek zdradził swoje ulubione słowa z Pisma Świętego w najnowszej książce, której jest współautorem - "Dzielenie się mądrością czasu".

 

- Mój ulubiony werset biblijny (z Psalmu 131) brzmi: "Jak niemowlę u swej matki, jak niemowlę - tak we mnie jest moja dusza" - przyznał Franciszek. - Dzieci do pewnego wieku nie wiedzą, co to udawanie. Przychodzi moment, że uczą się także udawać. Ale początkowo nie wiedzą, jak udawać. Znają zapach mamy i taty i całkowicie im się poddają.

 

- Miłość ma tę cechę, że pozbawia nas oręża. Miłość potrafi usunąć nasze wszelkie mechanizmy obronne. - wyjaśnił Ojciec Święty. - Jesteśmy w niej tacy, jacy jesteśmy naprawdę. często doświadczamy tego w kontakcie z Panem: jest to doświadczenie wiary jako ufności. Ten, kto czuje się naprawdę kochany, zgadza się także na bezbronność.

 

Papież podkreślił również, że "ktokolwiek doświadcza prawdziwej miłości, wyzbywa się swego "ja" i odkłada tarczę".

 

Papież ujawnił, jaki medalik nosi zawsze przy sobie. "To prezent od pewnej kobiety" >>

 

- Jest pewien rodzaj duchowej nagości będący odbiciem głębokiej mądrości. Ten, kto jest naprawdę kochany, nie ucieka się do żadnych sztuczek ani wybiegów. Prawdziwa miłość rozbraja. A gdy ktoś nie ma już żadnej broni, musi żyć, kierując się zaufaniem - wskazał Ojciec Święty. - Dwoje dojrzałych, kochających się od dawna ludzi wie, że miłość wprowadziła ich do miejsca, w którym mogą żyć całkowicie szczęśliwie i bezpiecznie.

 

Jesteś ciekaw innych historii, które opisał papież? Sięgnij po jego najnowszą, przepiękną książkę >>

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.04

Liczba głosów:

27

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

adagan 13:48:01 | 2018-12-03
Jak niemowlę.., takie ubogie w duchu. Puścić je w świat, to „przegra”... Bo sukcesy innych mu nie przeszkadzają, bo nie boi się donosów, że kupuje w święto, że pracuje tyle tylko, ile trzeba, że zakłóca zgodę – na półprawdy się nie godząc, że zwyczajów i tradycji nie docenia jak Jezusa, że jak w drodze do kościoła – to kościół zamknięty, że przy chorym o modlitwie zapomni, że krzyża publicznie nie broni, że nie widzi winy u kobiet, a u ich oprawców, jak u religijnych związku z życiem, że ciekawy czy ksiądz grzeszy, że mu wszystko jedno z muzułmanem się modlić, że odległa mu egzegeza a człowiek bliski, że go ciągle ktoś wypchnie z kolejki.., że taki ubogi w duchu, że taki „przegrany”, że błogosławiony.  

Oceń 4 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook