Portugalia: biskupi wezwali polityków do konsekwentnej walki z procederem przemytu ludzi

(fot. aradaphotography / shutterstock)

Konferencja Episkopatu Portugalii wezwała w czwartek rząd tego kraju do walki z szerzącym się handlem ludźmi. Biskupi przypomnieli o licznych w ostatnich tygodniach informacjach o istnieniu grup przemytników wyspecjalizowanych w handlu “żywym towarem".

 

Jak powiedział kardynał Manuel Clemente, przewodniczący portugalskiej Konferencji Episkopatu, do konsekwentnej walki z procederem przemytu ludzi wezwani są nie tylko politycy, ale również i lokalne społeczeństwo.

 

"Biskupi wyrażają zaniepokojenie rosnącą liczbą ujawnianych przez media przypadków wykorzystywania innych osób w niewolniczej pracy i procederem handlu ludźmi. W pierwszej kolejności do walki z tym «wołającym do nieba» przestępstwem wezwane są władze państwowe"

 

- powiedział kard. Clemente.

Podczas czwartkowego spotkania portugalskich biskupów w Fatimie zaprezentowano też plan opublikowania dokumentu służącego prewencji oraz zwalczaniu handlu ludźmi.

W ostatnim czasie portugalskie media ujawniły, że Lizbona stała się popularnym miejscem przerzutu trafiających do Europy afrykańskich dzieci. W większości przypadków pochodzą one z państw Afryki Subsaharyjskiej, w których językiem urzędowym jest angielski lub francuski.

 

Według policyjnych statystyk w 2017 r. średnio co miesiąc notowany był na stołecznym lotnisku przynajmniej jeden przypadek próby wywiezienia afrykańskiego dziecka do któregoś z państw Europy Zachodniej, głównie do Niemiec lub Francji.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?