Papież: nie łatwo zrozumieć świętość Maryi

(fot. shutterstock.com)

Jednym z największych wrogów świętości jest duch pelagiański, kiedy człowiekowi wydaje się, że wszystko może uczynić samemu - zauważył papież Franciszek w kolejnym rozważaniu nad modlitwą: "Zdrowaś Maryjo", emitowanym przez włoską telewizję katolicką TV2000.

 
Franciszek podjął tym razem temat świętości. Podkreślił, że to Bóg czyni wszystko, ponieważ On przychodzi zawsze jako pierwszy.
 

- Łatwo jest powiedzieć: "świętość Maryi", ale nie jest łatwo to zrozumieć - zauważył papież. Chodzi tu bowiem o pełnię Ducha Świętego, którego nosiła w sobie. Świętość Maryi, opierała się przede wszystkim na tym, że została napełniona Duchem.

 

Franciszek podjął także wątek obecny w adhortacji apostolskiej: "Gaudete ed exultate" mówiący o tzw. "klasie średniej świętości". Papież przyznał, że określenie to zapożyczył od francuskiego pisarza Josepha Malègu’a. Ten właśnie autor ośmielił się powiedzieć: "skandalem i trudnością nie jest zrozumieć, że Bóg istnieje, ale zrozumieć, że Bóg stał się Chrystusem. To jest niesamowite wydarzenie. A Maryja znajduje się w jego centrum" - stwierdził Franciszek.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.8

Liczba głosów:

10

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook