Franciszek: dostęp do wody pitnej to prawo wypływające z ludzkiej godności. Woda "jest darem Boga dla wszystkich"

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Stolica Apostolska i Kościół opowiadają się niezmiennie za dostępem do wody pitnej dla wszystkich ludzi - przypomniał papież Franciszek w przesłaniu do uczestników konferencji "Zarządzanie wspólnym dobrem: dostęp do wody pitnej dla wszystkich". Ojciec Święty zaznaczył, że realizacja tego postulatu jest prawem, które wypływa bezpośrednio z ludzkiej godności.

 

Papież podkreślił, że w wielu miejscach na świecie ludzie nie mogą godnie żyć właśnie z powodu braku dostępu do czystej wody. Wiele osób choruje, a często umiera z powodu spożywania zanieczyszczonej wody. To powinno być źródłem wstydu dla ludzkości XXI w. Korupcja, interesy ekonomiczne, a także wojny i konflikty, które wykluczają oraz zabijają, przeważają często nad wysiłkami dążącymi do zapewnienia dostępu do wody.

Franciszek przypomniał, że woda nie może być traktowana wyłącznie jako przedmiot handlu. Jest darem Boga dla wszystkich.

Międzynarodowa konferencja "Zarządzanie wspólnym dobrem: dostęp do wody pitnej dla wszystkich", zorganizowana przez Dykasterię ds. Integralnego Rozwoju Człowieka, we współpracy z ambasadami Francji, Włoch, Monako i Stanów Zjednoczonych przy Stolicy Apostolskiej, odbywa się dziś na Papieskim Uniwersytecie Urbaniańskim w Rzymie.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook