Papieskie przesłanie na Miesiąc Męczenników

(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)

Wrzesień będzie obchodzony w Korei Południowej jako Miesiąc Męczenników. Upamiętni on tych, którzy oddali życie za głoszenie Ewangelii na Półwyspie Koreańskim w czasach prześladowań. Z tej okazji sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej przesłał w imieniu papieża telegraficzne przesłanie.

 

- Jego Świątobliwość ufa, że wszyscy, którzy w ciągu tego miesiąca wezmą udział w pielgrzymkach, wsparci modlitwami i przykładem męczenników, pogłębią swą komunię z Panem Jezusem Chrystusem, który oddał swe życie, abyśmy mogli mieć udział w bezcennym darze życia wiecznego - głosi telegram przesłany na ręce arcybiskupa Seulu, Andrew Yeoma Soo-junga.

Zapewnia też o papieskiej modlitwie, by obchody te stały się dla pielgrzymów "okazją do ponownego rozpalenia wiary w swych sercach i coraz pełniejszego zaangażowania w naglące zadanie ewangelizacji".

Archidiecezja seulska we wrześniu zaproponuje "drogę męczenników" - pielgrzymkę po miejscach świętych Kościoła w Korei. Obejmie ona kościoły wzniesione ku czci tamtejszych męczenników. Inauguracja obchodów Miesiąca Męczenników pod hasłem: "Ja jestem drogą, prawdą i życiem" odbędzie się 2 września w stołecznej katedrze w dzielnicy Myeongdong.

Podczas prześladowań katolików w połowie XIX w. śmierć męczeńską poniosło 3 biskupów, 10 prezbiterów i ponad 10 tys. świeckich. 103 z nich zostało wyniesionych na ołtarze. Ich kanonizacji dokonał bł. Jan Paweł II 6 maja 1984 r. podczas swej wizyty w Seulu. Niedawno biskupi Korei Południowej złożyli w watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych prośbę o zgodę na wszczęcie procesu beatyfikacyjnego 81 męczenników z Korei Północnej, ofiar prześladowań z czasów komunizmu.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook