Papież pisze do babci zmarłego 14-latka

(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)

O znaczeniu wiary w sytuacji cierpienia napisał papież Franciszek w liście do zrozpaczonej babci zmarłego 14-latka. Nicolò Serroni dostał 21 lipca ataku serca, gdy grał w piłkę na plaży we włoskiej miejscowości Porto San Giorgio koło Fermo. Teonilde Cupelli napisała do Ojca Świętego dając wyraz swemu bólowi, szukając pocieszenia i zrozumienia tego, co się stało.

 

Miesiąc po śmierci wnuka otrzymała list od papieża, w którym Franciszek dał wyraz "pocieszającej pewności, że istnieje ścisła więź między nami, którzy wciąż podążamy drogami tej ziemi a tyloma braćmi i siostrami, którzy już doszli do wieczności".

- Bez wątpienia słowa papieża dały mi odwagę, by iść naprzód - wyznała Cupelli. Dodała, że swoim listem i pobłogosławionym przez siebie różańcem, który jej także przysłał, Franciszek "okazał czynem, a nie słowami", jak mocną podporą jest wiara. Sam zaś papież na wzór Jezusa Chrystusa "jak dobry pasterz i dobry samarytanin opatruje i leczy rany serc złamanych, dotykając głębi dusz, tak jak dotknął mojej i wszystkich, którzy zwrócili się do niego" - powiedziała babcia zmarłego nastolatka. Jej słowa cytuje lokalna gazeta "Il Resto del Carlino".

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Anna 19:21:54 | 2013-08-31
Kochany jest nasz Papież! Jakie to szczęście zyć w Jego czasach! Dziękuję Ci Boże za takiego Pasterza!

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook