Papież: Dialog jedynym rozwiązaniem dla Syrii

Papież Franciszek i król Jordanii Abdullah II podczas czwartkowego spotkania w Watykanie wyrazili przekonanie, że konflikt w Syrii może zostać rozstrzygnięty tylko na drodze dialogu i negocjacji. Ich zdaniem starania te musi wspierać wspólnota międzynarodowa.

 
W komunikacie wydanym przez Watykan po pierwszym spotkaniu nowego biskupa Rzymu i jordańskiego monarchy poinformowano, że tematem ich rozmowy była "tragiczna sytuacja, ku której zmierza Syria".
 
"Potwierdzono, że droga dialogu i negocjacji z udziałem wszystkich części składowych społeczeństwa syryjskiego, przy wsparciu wspólnoty międzynarodowej jest jedyną opcją, by położyć kres konfliktowi i przemocy, które każdego dnia przynoszą tyle ofiar, zwłaszcza wśród bezbronnej ludności" - głosi watykańska nota.
 
Ponadto Franciszek oraz jego współpracownicy, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kardynał Tarcisio Bertone i szef dyplomacji arcybiskup Dominique Mamberti, rozmawiali z Abdullahem II o wznowieniu rokowań między Palestyńczykami i Izraelczykami oraz o sprawie statusu Jerozolimy. Położono też nacisk na pozytywny wkład wspólnot chrześcijańskich w życie społeczeństw Bliskiego Wschodu i na to, że są one ich "integralną częścią".
 
Pierwsze spotkanie Franciszka i króla Jordanii miało nietypowy przebieg. W prywatnej rozmowie w papieskiej bibliotece, która zazwyczaj ma charakter spotkania w cztery oczy, cały czas uczestniczyła małżonka Abdullaha II, królowa Rania.

 

 

Więcej »

 

 
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?