Franciszek o tym, że szatan nie zna słowa miłosierdzie i chce nas w ten sposób zniszczyć

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Papież zauważył, że życie oscyluje między dwoma zachętami: Ojca niebieskiego oraz "wielkiego oskarżyciela", pobudzającego nas do oskarżania innych osób, aby je zniszczyć.

 

Franciszek powiedział podczas porannej Eucharystii w Domu św. Marty, że Pan Jezus daje nam jasne wskazania, jak powinno wyglądać życie chrześcijańskie: "Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą; błogosławcie tym, którzy was przeklinają, i módlcie się za tych, którzy was oczerniają".

 

A więc chrześcijanie nie powinni plotkować, podejmować logiki oszczerstw rodzących wojny, ale zawsze znajdować czas na modlitwę za osoby irytujące. W przeciwnym razie, owszem jesteśmy chrześcijanami na mocy chrztu św., ale nie żyjemy po chrześcijańsku.

 

Papież dalej mówił, że łatwiej nam obmawiać nieprzyjaciół, czy przedstawicieli innych partii, ale logika chrześcijańska jest odmienna, zmierza wbrew dominującym nurtom i idzie za "szaleństwem krzyża". Naszym celem powinna być postawa dzieci Bożych - podkreślił Ojciec Święty.

 

"Jedyne słuszne oskarżenie, jakie my, chrześcijanie możemy wystosować, to oskarżanie samych siebie. Dla innych winniśmy mieć tylko miłosierdzie, ponieważ jesteśmy dziećmi Ojca, który jest miłosierny" - powiedział Ojciec Święty.

 

Franciszek: za tymi współczesnymi zjawiskami stoi szatan >>

 

"Tylko miłosierni przypominają Boga Ojca. «Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny». To jest droga, która zmierza wbrew duchowi świata, która myśli inaczej, nie oskarża innych. Jest bowiem pośród nas wielki oskarżyciel, który zawsze oskarża nas przed Bogiem, aby nas zniszczyć. Szatan: on jest wielkim oskarżycielem. Kiedy wchodzę w tę logikę oskarżania, przeklinania, usiłowania wyrządzenia krzywdy innemu, wchodzę w logikę wielkiego oskarżyciela, który jest niszczycielem, który nie zna słowa «miłosierdzie», nigdy go nie przeżył".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.77

Liczba głosów:

78

 

 

Komentarze użytkowników (8)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Mundabor 00:03:55 | 2018-09-14
"Miłosierdzie Boże różni się od aktów Jego miłosierdzia. To pierwsze jest nieskończone, te ostatnie są skończone. Bóg jest miłosierny, ale jest także sprawiedliwy. Święty Bazyli mówi, że grzesznicy uważają Boga za miłosiernego i gotowego do przebaczenia, ale nie za sprawiedliwego i gotowego do wymierzenia kary. Pewnego dnia Pan skarżył się św. Brygidzie: 'Jestem sprawiedliwy i miłosierny. Grzesznicy uważają mnie tylko za miłosiernego'. Słowa św. Bazylego są następujące: 'Grzesznicy uważają Boga tylko za miłosiernego i gotowego do przebaczenia. Ale Bóg jest sprawiedliwy i gotowy do wymierzenia kary'. Bóg jest sprawiedliwy, a będąc sprawiedliwym, musi ukarać niewdzięcznych. Ojciec Jan z Avilii zwykł mawiać, że niesienie miłosierdzia Boga tym, którzy je wykorzystują do obrażania Go, nie byłoby miłosierdziem, lecz brakiem sprawiedliwości. Miłosierdzie, jak powiedziała Matka Boża, jest obiecane tym, którzy się Go boją, a nie tym, którzy znieważają Pana. 'A Swoje miłosierdzie dla tych, co się Go boją'. (Łk 1,50)".

(Św. Alfons Liguori. Kazanie 41 - Na dwunastą niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego: O nadużywaniu Bożego miłosierdzia)

Oceń 6 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

organekmonika23 19:23:24 | 2018-09-13
hejBoga wierze aco nie ma szatana Bog moze wszystko zbawiciel dal przyklad jak zyc szanujmy sie i tyle anie widziwiajmy

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Szon 16:17:15 | 2018-09-13
Jakbym chciał, żeby tak myśleli chrześcijanie. My jednak - niestety -wolimy wygrywać i triumfować politycznie i moralnie..

Oceń 6 29 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook