Szczecin: biskupi nordyccy apelują o post i modlitwę w intencjach papieża

(fot. giulio napolitano / shutterstock.com)

Obradujący w Szczecinie biskupi z krajów nordyckich wezwali do modlitwy za papieża i podjęcie postu w jego intencjach. W stolicy Pomorza Zachodniego kończy się pierwsze w Polsce, historyczne posiedzenie Konferencji Episkopatu Krajów Nordyckich.

 
Na apel odpowiedział już rektor Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie.
 

Biskupi z Danii, Norwegii, Finlandii, Islandii i Szwecji wzywają wiernych do modlitwy o dar duchowego rozeznania, odwagi i siły, by kierować Kościołem w czasie, kiedy Ojciec Święty jest atakowany za swój pontyfikat.

 

Biskupi nordyccy odnoszą się m.in. do ataków za nieprecyzyjne (zdaniem niektórych hierarchów) sformułowania w adhortacji apostolskiej "Amoris laetitia", gdzie papież pozostawia indywidualnemu rozeznaniu kapłanów kwestie udzielania komunii św. osobom rozwiedzionym, żyjącym w ponownych związkach. Inny powód ataków na papieża to nagłaśniane ostatnio skandale pedofilskie wśród duchowieństwa.

 

Biskupi w liście stwierdzili, że "nadużycia seksualne, nadużycia władzy i konflikty wewnętrzne na najwyższych szczeblach zaciemniają oblicze całego Kościoła, oblubienicy Ducha Świętego".

 

Ks. dr Krzysztof Łuszczek, rektor Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego zapowiedział, że seminarium przyłączy się do modlitwy i postu za papieża, bo - jak stwierdził ks. Łuszczek - "trudne momenty, jakie przeżywa teraz Kościół, potrzeba pewnego oczyszczenia, są tym bardziej zachętą dla nas, żebyśmy podejmowali modlitwę i post w intencji biskupa Rzymu, bo on niesie wszystkie doświadczenia na swoich ramionach".

 

Biskupi z Danii, Norwegii, Finlandii, Islandii i Szwecji od blisko tygodnia przebywają w Polsce. W niedzielę odprawiali Msze św. w wybranych szczecińskich parafiach. W poniedziałek zakończą wizytę w Szczecinie.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.29

Liczba głosów:

17

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Baruch Marzel 09:48:36 | 2018-09-10
Niewątpliwie chwalebną rzeczą jest modlić się, pokutować i pościć w intencji nawrócenia i porzucienia herezji przez ojca świętego Franciszka.

Oceń 1 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

paton 21:31:30 | 2018-09-09
"nadużycia seksualne, nadużycia władzy i konflikty wewnętrzne na najwyższych szczeblach zaciemniają oblicze całego Kościoła, oblubienicy Ducha Świętego" - to nie nadużcia seksualne powodują negatywny stosunek do Kościoła ile bierność i tuszowanie nadużyć oraz tolerowanie w szeregach duchownych zarówno osób przejawiających skłonności homoseksualne jak i molestujących dzieci. Dotyczy to również papieża Franciszka.

Oceń 9 4 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?