Franciszek: młodym ludziom potrzebna jest pasja, a zadaniem wychowawców jest jej zaszczepienie

(fot. GeorgeVieiraSilva / Shutterstock.com)

O znaczeniu w życiu człowieka sportu i pasji życiowej mówił Ojciec Święty, przyjmując przed audiencją ogólną w Watykanie uczestników oraz organizatorów zawodów motocyklowych Grand Prix San Marino, będących eliminacjami Motocyklowych Mistrzostw Świata.

 

Odbędą się one w roku bieżącym w dniach 7-9 września.


Na wstępie papież podkreślił znaczenie wychowawcze aktywności sportowej. Zaznaczył, że jeśli zachowywane są obowiązujące reguły, to pobudza ona do przezwyciężanie siebie i swego egoizmu, ćwiczy w ofiarności, a także krzewi w relacjach międzyludzkich lojalność, przyjaźń oraz szacunek dla zasad.

 

Ojciec Święty zachęcił do krzewienia w sporcie "wartości humanistycznych i chrześcijańskich, będących podstawą bardziej sprawiedliwego i solidarnego społeczeństwa. Jest to możliwe, ponieważ wydarzenie sportowe wyraża się w uniwersalnym języku, który wykracza poza granice, języki, rasy, religie i ideologie".

 

- Dlatego posiada właściwą sobie zdolność do jednoczenia ludzi, sprzyjając dialogowi i akceptacji - stwierdził Franciszek.

 

Papież dodał, że w życiu ludzi młodych potrzebna jest pasja, a zadaniem wychowawców jest jej zaszczepienie w sercach młodzieży.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2

Liczba głosów:

12

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?