Papież apeluje o działania, by nie powtarzały się katastrofy łodzi z migrantami

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Papież Franciszek wezwał w niedzielę wspólnotę międzynarodową, by dołożyła starań, aby nie powtórzyły się katastrofy łodzi z migrantami na Morzu Śródziemnym. Apelował o zagwarantowanie bezpieczeństwa i poszanowanie godności oraz praw wszystkich.

 

Zwracając się do tysięcy wiernych podczas spotkania na południowej modlitwie Anioł Pański papież powiedział: "W minionych tygodniach napłynęły dramatyczne wiadomości o katastrofach łodzi pełnych migrantów na wodach Morza Śródziemnego".

 

"Wyrażam mój ból w obliczu tych tragedii i zapewniam o swej modlitwie za ofiary i ich rodziny. Kieruję żarliwy apel o to, aby wspólnota międzynarodowa działała zdecydowanie i szybko, aby uniknąć powtórzenia się podobnych tragedii i by zagwarantować bezpieczeństwo, poszanowanie praw i godności wszystkich" - podkreślił Franciszek.

 

W czasie spotkania papież pozdrowił między innymi polską młodzież z diecezji w Pelplinie, która - jak wyjaśnił - przybyła z Asyżu ze sztafetą modlitewną w intencji najbliższego synodu biskupów. Październikowe obrady poświęcone będą młodzieży.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.42

Liczba głosów:

12

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook