Powstała kreskówka inspirowana papieską adhortacją

(fot. shutterstock.com // World Meeting of Families 2018 / youtube.com)

"Amoris Animation", animowany serial inspirowany papieską adhortacją "Amoris Laetitia", którego premiera odbyła się wczoraj w Irlandii, to jedna z propozycji przygotowań do Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie.

 
Równolegle z kreskówką, zaprezentowano też serial telewizyjny inspirowany tym samym papieskim dokumentem.
 
 

Na animowany cykl "Amoris Animation", składa się sześć odcinków. Każdy z nich inspirowany jest nauczaniem zawartym w papieskiej adhortacji "Amoris Laetitia". Tematy poszczególnych animacji to: miłość w rodzinie, która ma moc przemieniania świata; wezwanie do bycia znakiem Bożego miłosierdzia; rodzina jako odzwierciedlenie Trójcy Świętej; miłość przewyższająca ludzkie niedoskonałości oraz wyzwania rodziny w "erze cyfrowej".

 

 

Autorem cyklu jest Kieran O’Brien, dyrektor agencji "Ministory" w Cadriffie, która specjalizuje się w cyfrowym storytellingu. Artysta jest autorem m.in serii animacji opartych na innym dokumencie papieża Franciszka: encyklice "Laudato Si".

 

 

Częścią serii "Amoris Animation" są też cztery kolejne odcinki, dedykowane dzieciom, które zostaną wyemitowane podczas sierpniowego spotkania rodzin. Sześć odcinków dedykowanych starszym widzom, można znaleźć na stronie: www.amoris.ie/animations

 

Równolegle z premierą animacji, w Irlandii zaprezentowano także serial telewizyjny, w którym komentatorzy z całego świata - duchowni i małżonkowie - podejmują refleksję nad "Amoris Laetitia" i nad życiem rodzinnym. W serialu występują m.in. kard. Luis Antonio Tagle, prymas Anglii abp Eamon Martin i mówca: Jeff Cavins. Serial dostępny jest na stronie: www.amoris.ie/tv, będzie też emitowany przez katolickie telewizje w różnych częściach świata, m.in. EWTN i Salt and Light.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.24

Liczba głosów:

33

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook