Irlandia: bilety na mszę z Franciszkiem rozchodzą się w błyskawicznym tempie

(fot. giulio napolitano / shutterstock.com)

Rozdano już wszystkie pół miliona biletów na papieską Mszę św. w Phoenix Park, podczas Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie.

 

Darmowe wejściówki rozeszły się w dwa tygodnie razem z 45 tys. rezerwacji na wcześniejszą modlitwę w sanktuarium w Knock.

 

Co ciekawe pierwsze 400 tys. biletów zostało zarezerwowanych już w przeciągu 48 godzin od uruchomienia usługi w internecie. Prawie połowa z nabywców pochodzi z Dublina, pozostali ze 116 innych krajów. Dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w papieskich wydarzeniach, przewidziane są relacje telewizyjne zarówno z sanktuarium w Knock, jak i Mszy w irlandzkiej stolicy.

 

Sekretarz generalny Światowego Spotkania Rodzin mówi, że nie jest zaskoczony popularnością wydarzenia, gdyż rodzina jest ważna dla wszystkich, a ludzie cenią sobie to, co Franciszek mówi o niej i Kościele. Wskazuje on również, że wiele parafii prowadzić będzie transmisje tak, aby każdy mógł czuć się częścią tego spotkania, nawet jeżeli nie może w nim uczestniczyć osobiście.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.8

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Zbych 10:24:31 | 2018-07-11
Pitu, pitu... Prawda jest taka, że rząd licencjonuje udział ludności w mszach papieskich. Władze wydały zgodę na organizację mszy w Knock z udziałem 45000 i Phoenix Park w Dubline z udziałem 500000 uczestników. Widać wyrażnie, że komuś zależy, aby kontrolować ilu katolików gromadzi się i aby nie było ich zbyt dużo.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

sasza172 13:41:19 | 2018-07-10
A może tak okazja, aby Następca Świętego Piotra udzielił surowej reprymendy większości społeczeństwa irlandzkiego??. Przecież nie raz to jest konieczne i nie przeczy miłosierdziu..Na to czekam jako wierny i zatroskany o losy rodzin i dzieci nienarodzonych w tymj kraju.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook