Franciszek o owocach ŚDM w Brazylii

Radio Watykańskie
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Światowy Dzień Młodzieży w Rio de Janeiro "był niewątpliwie wydarzeniem, w którym Bóg obsypał łaskami Kościół w Brazylii". Podkreśla to papież w liście do przewodniczącego episkopatu tego kraju, kard. Raymundo Damasceno Assisa. Jest on arcybiskupem Aparecidy, gdzie znajduje się brazylijskie sanktuarium narodowe.

 

Ojciec Święty zachowuje w sercu i pamięci niezatarte wspomnienia z pielgrzymki, którą odbył przy okazji swej pierwszej podróży apostolskiej do tego sanktuarium, które nazywa "domem Matki wszystkich Brazylijczyków". Franciszka wdzięczny jest tym, którzy go tam odświętnie przyjęli, tak liczni mimo zimna i deszczu. Wizyta w Aparecidzie była też dla niego okazją do odświeżenia wspomnień sprzed sześciu lat, gdy brał tam czynny udział w konferencji ogólnej biskupów całej Ameryki Łacińskiej.

Przewodniczącego episkopatu Brazylii Papież prosi, by przekazał wszystkim biskupom, duszpasterzom i ruchom kościelnym wyrazy jego uznania i wdzięczności za zorganizowanie z miłością i zaangażowaniem Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro. Życzy, by ziarna zasiane przy tej okazji zaowocowały nową wiosną Kościoła w tym kraju. Na zakończenie listu prosi, by nie zapominano o nim w modlitwie.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?