Abp Becciu: niedopuszczalne jest prowadzenie polityki kosztem migrantów

(fot. news tv2000 / youtube)

Niedopuszczalne jest prowadzenie polityki kosztem migrantów - takie stanowisko Watykanu wobec zaostrzonego podejścia nowego rządu Włoch wobec fali migracji przedstawił w środę zastępca sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej, kardynał nominat Angelo Becciu.

 

"Jasność w tej kwestii była konieczna. Nie jest sprawiedliwe to, że tylko kraje najbardziej narażone na migrację, takie jak Włochy czy Grecja biorą na siebie ciężar udzielania gościny, a nie cała Unia Europejska" - oświadczył watykański dostojnik w rozmowie z Ansą.

 

"To, że wykorzystuje się statki wypełnione ludźmi, by przeforsować swoje stanowisko polityczne, jest niedopuszczalne" - dodał następnie.

 

W ten sposób arcybiskup Becciu skomentował zamknięcie przez władze Włoch portów dla statków organizacji pozarządowych ratujących migrantów i spory między krajami UE, który z nich ma przyjąć jednostki oraz osoby znajdujące się na ich pokładach.

 

Przywołał słowa papieża Franciszka o tym, że "migranci to istoty ludzkie, a nie numery".

 

"Niepopularna będzie dzisiaj obrona osób zepchniętych na margines, ale ani papież, ani Kościół nie mogą zrezygnować ze swej misji" - dodał arcybiskup, który w czwartek na konsystorzu otrzyma godność kardynała.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?