Watykan: Annie Leibovitz fotografowała papieża Franciszka

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.jezuici.pl)

Legendarna amerykańska fotograf Annie Leibovitz odwiedziła Watykan, gdzie fotografowała papieża Franciszka.

 

Obecna była podczas spotkania Ojca Świętego z ponad 500 dziećmi z włoskich przedmieść, które 9 czerwca przyjechały do Watykanu w ramach akcji Pociąg Dzieci.

 

Wielokrotnie nagradzana fotografka znajdowała się w najbliższym otoczeniu papieża - donosi brytyjski dziennik "Daily Mail", publikując potwierdzające to zdjęcia.

 

- Nie wiadomo, w jakim celu pani Leibovitz robiła zdjęcia papieżowi Franciszkowi, ale biorąc pod uwagę, że światową sławę zdobyła swymi fantastycznymi portretami, prawdopodobnie chciała uchwycić zwierzchnika Kościoła katolickiego w jego codziennym życiu - spekuluje brytyjska gazeta.

 

68-letnia Annie Leibovitz była m.in. dyrektorem fotograficznym czasopisma muzycznego "Rolling Stone" i współpracowała z "Vanity Fair". Jest autorką słynnych sesji zdjęciowych, m.in. z Yoko Ono i Johnem Lennonem tuż przed jego tragiczną śmiercią.

 

Była oficjalnym fotografem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 1986 r. oraz Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996 r. Jej życiową partnerką była zmarła w 2004 r. pisarka Susan Sontag.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.71

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook