Papież: nigdy nie można zapominać o potwornej przemocy Holocaustu

(fot. giulio napolitano / Shutterstock.com)

Nigdy nie można zapominać o potwornej przemocy Holocaustu, o niewyobrażalnym cierpieniu i zagładzie narodu - stwierdził Ojciec Święty w przesłaniu podpisanym przez kardynała Sekretarza Stanu, Pietro Parolina z okazji koncertu w Filharmonii Berlińskiej.

 

Odbył się on wczoraj w związku z 40. leciem obecności Drogi Neokatechumenalnej w stolicy Niemiec. W jego trakcie wykonano symfonię katechetyczną Kiko Argüello, inicjatora Drogi, zatytułowaną "Cierpienie niewinnych", poświęconą dramatowi, jakiego doświadczyli Żydzi w ubiegłym stuleciu.


"Symfonia ta, zakorzeniona w tradycji i zainspirowana lamentacjami biblijnymi, upamiętnia wiele ofiar Shoah. Nigdy nie można zapominać o potwornej przemocy Holocaustu, o niewyobrażalnym cierpieniu i zagładzie narodu. Jest to raczej nieustanna przestroga dla nas wszystkich, byśmy podjęli wysiłek pojednania, wzajemnego zrozumienia i miłości względem 'starszych braci', Żydów, a jednocześnie życia poświęconego cierpiącym, potrzebującym i wszystkim, którzy z głębi serca łakną zbawienia" - czytamy w papieskim przesłaniu skierowanym na ręce arcybiskupa Berlina, Heinera Kocha.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.33

Liczba głosów:

24

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

bugnini 23:37:59 | 2018-06-13
Nigdy też Bergoglio nie można zapomnieć o Twych głupich tekstach: „jako pamięć o Tym, który stał się grzechem, który siebie uczynił diabłem, wężem dla nas; uniżył się aż po całkowite unicestwienie siebie”.
(Żródło: http://www.osservatoreromano.va/pl/news/w-znaku-krzyza [dostęp: 2018-03-16]. Zob też: https://opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/franciszek_i/homilie/swmarta_04042017.html [dostęp: 2018-03-16].)

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook