Papież zachęca do głoszenia Ewangelii

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Do aktywnego głoszenia Ewangelii zachęcił Ojciec Święty swych rodaków w liście wystosowanym do biskupa Concepción, Armando José Maríi Rossiego OP. Diecezja ta, utworzona 12 sierpnia 1963 roku obchodzi 50-lecie istnienia.


Papież Franciszek przypomniał, że przed laty głosił rekolekcje dla tamtejszego duchowieństwa i zaznaczył, że obecnie pragnie włączyć się duchowo z wszystkimi wiernymi tej diecezji przeżywającymi uroczystości jubileuszowe. Zachęcił, aby nie obawiali się wyruszania w świat i głoszenia Ewangelii. Wskazał, że konieczna jest zgoda, by dać się przekształcić w ucznia Chrystusa. Nie ukrywa, że obawia się ludzi, którzy sądzą iż wiedzą wszystko, osób przemądrzałych. Zamykają bowiem oni stopniowo swoje serce na Boga i w końcu koncentrują się na sobie samych, zamknięci w sobie, chrześcijanie "dla siebie".

 

Ojciec Święty podkreślił, że kiedy spotyka się Jezusa, to przeżywa się zadziwienie i odczuwa pragnienie poszukiwania Go w modlitwie, w czytaniu Ewangelii. Odczuwa się potrzebę, by Go adorować, poznać i w ostateczności głosić. Stąd rodzi się zapał misyjny, chęć niesienia imienia, nauki i gestów Jezusa braciom. "Tak więc chrześcijanin podąża, daje się przemienić w ucznia i głosi Ewangelię. Nie pozostaje nieruchomym.

 

Wychodzi, by głosić Dobrą Nowinę braciom" - stwierdził papież Franciszek. Na zakończenie swego przesłania Ojciec Święty zachęcił wiernych diecezji Concepción, by naśladowali Matkę Jezusa, która uczy adorowania i głoszenia Jezusa.

 

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Rara avis 15:02:36 | 2013-08-14
Aby w sposób właściwy Ewangelię głosić to trzeba ją najpierw poznać. Dlatego tak istotny jest fakt ciągłego obcowania ze Słowem Bożym , z przesłaniem Pisma Świętego..
Obcowanie każego dnia... Katolik powinien znależć każdego dnia chwilę na medytację , refleksję nad fragmentem Słowa... To niezmiernie istotne... 
Jeden z mych ulubionych fragmentów głosi: 
"Jak Mnie umiłował Ojciec , tak i Ja was umiłowałem. Wytrwajcie w miłości mojej!" 
(J 15 ; 9) No właśnie... Jak trwać w tej miłości wzajemnej ?? Bez jakichkolwiek odnśników , wskazówek?? Po to mamy naukę Ewangelii , naukę Kościoła , Dekalog , i posługę światłych , mądrych osób , byśmy z tych darów czerpali... pełnymi garściami... i czynili swe życie pełnym , pięknym , oraz prawdziwym :)
Pozdrawiam :))

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook