Poświęci świat Niepokalanemu Sercu Maryi

(fot. Pilgrim Fatima / Foter / CC BY-SA)

W październiku papież Franciszek poświęci świat Niepokalanemu Sercu Maryi. Z tej okazji w Watykanie przebywać będzie figura Matki Bożej Różańcowej z kaplicy Objawień w sanktuarium maryjnym w Fatimie.

 

Okazją jest Dzień Maryjny Roku Wiary, który obchodzony będzie 12 i 13 października. Na jego zakończenie, w niedzielę 13 października, w 96. rocznicę objawień fatimskich, Ojciec Święty odmówi akt poświęcenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi. Prosiła o to w 1917 r. Matka Boża w Fatimie, a po raz pierwszy dokonał tego papież Pius XII w 1942 r.

Organizatorem Dnia Maryjnego, jednego z wydarzeń obchodów Roku Wiary, jest Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji. Do Watykanu przyjadą członkowie setek ruchów i organizacji kościelnych, związanych z pobożnością maryjną. 12 października przewidziana jest m.in. pielgrzymka do grobu św. Piotra w bazylice watykańskiej, zaś nazajutrz Msza św. pod przewodnictwem papieża na placu św. Piotra.

- Jest żywym pragnieniem Ojca Świętego, by szczególnym znakiem Dnia Maryjnego był jeden z maryjnych wizerunków należących do najbardziej znaczących dla chrześcijan całego świata. Z tego względu pomyśleliśmy o umiłowanej, oryginalnej figurze Matki Bożej Fatimskiej - napisał przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji abp Rino Fisichella w liście do biskupa Leirii-Fatimy, Antonio Marto.

Figura Matki Bożej opuści sanktuarium 12 października rano i powróci tam następnego dnia wieczorem. W kaplicy Objawień zastąpi ją pierwsza z figur pielgrzymujących po świecie, od 2003 r. znajdująca się w bazylice Matki Bożej Różańcowej w Fatimie. Uroczystościom 96. rocznicy objawień 12 i 13 października w sanktuarium fatimskim będzie przewodniczył sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Tarcisio Bertone.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~bea 10:56:13 | 2013-08-14
trzeba co jakis czas odnawiac ten akt..takie mamy czasy.. niepokoju i bezboznictwa w świecie.. ten akt będzie nowym płomieniem Ducha sw, bo Duch sw dziala przez Maryję, Matke kościoła..i cieszę sie ze Franciszek przypomni światu o koniecznosci zawierzenia sie Maryi... przez Maryje przyjdzie zwycięsto nad złym i do Niej wciąż trzeba sie uciekać.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Kris 19:48:51 | 2013-08-13
Przykre, że w naszym kościele prawdopodobnie żaden z papieży nie wypełnił jeszcze do końca prośby Matki Bożej z Fatimy. Piszę "prawdopodobnie" gdyż jako zwykły wierny nie wiem jak w rzeczywistości oceniała te Akty siostra Łucja. Ale na rzeczy jest, że rozwijają się w naszym czasie ponownie błędy komunizmu w postaci ideologii gender.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Pytajnik 16:48:29 | 2013-08-13
Artykuł jest bardzo nieścisły - w objawieniach Maryja prosiła o poświęcenie jej Niepokalanemu Sercu Rosję - nie cały świat. To było bardzo precyzyjne żądanie.
Do tej pory tego nie uczyniono w sposób przekazany w objawieniu.
Oczywiście inicjatywa jest dobra, ale przesłanie artykułu jest fałszywe.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~wierny 16:05:59 | 2013-08-13
Robi kroki we właściwym kierunku, tyle, że to wszystko jest za mało. Oparcie się na charyzmatach Ducha Świętego może wystarczy.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook