Do piłkarzy: przede wszystkim pamiętajcie, że...

Radio Watykańskie

"Pamiętajcie, że jesteście przede wszystkim ludźmi w sporcie i w życiu" - powiedział papież spotykając się z piłkarzami Włoch i Argentyny. Jutro na Stadionie Olimpijskim w Rzymie rozegrają oni o 20.45 spotkanie towarzyskie, które ma być także wyrazem hołdu dla znanego ze swego zamiłowania do futbolu papieża Franciszka.

 

Witając piłkarzy w Sali Klementyńskiej Pałacu Apostolskiego, po włosku i hiszpańsku Ojciec Święty zauważył żartem, że w tym meczu będzie mu trudno kibicować tylko jednej z drużyn. Przypomniał, że będzie to mecz towarzyski i prosił, aby odbywał się on rzeczywiście w przyjaznej atmosferze. Zauważył, że w sporcie można dostrzec wiele cech bardzo szlachetnych: piękno, bezinteresowność, koleżeństwo. Następnie zachęcił, by pomimo tego, że niektóre dyscypliny sportowe stały się wielkim biznesem, nieustannie pracowano na rzecz utrzymania ich charakteru sportowego, w istocie amatorskiego, bezinteresownego.

 

Obejrzyj zdjęcia ze spotkania!

 

Kończąc swoje wystąpienie Ojciec Święty podkreślił, że piłkarze są nade wszystko ludźmi, z ich zaletami i słabościami, z sercem i ideami, aspiracjami i problemami. "Tak więc, choć jesteście osobistościami, zawsze pozostańcie ludźmi, w sporcie i w życiu. Ludźmi niosącymi humanizm" - zaapelował papież Franciszek. Ojciec Święty zapewnił obydwie ekipy o swojej modlitwie w intencji wszystkich sportowców a także za obecnych. Żegnając się z nimi prosił także o modlitwę w swojej intencji, aby "na polu, na którym umieścił mnie Bóg, mógł rozegrać mecz uczciwy i mężny, dla dobra nas wszystkich".

 

 

Więcej »

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~mike 14:16:28 | 2013-08-13
Bardzo ludzkie podejście i bycie na bieżąco - po prostu rozumienie jak naprawdę działa dzisiaj świat zadziwia mnie w tym człowieku. Takich ludzi mam nadzieję będzie "płodził" Kościół i Nowa Ewangelizacja - ludzi nie kryjących się za frazesami, lecz głęboko świadomych tego co się dzieje na świecie i tego jakim językiem mówi dzisiejszy świat.
Podsumowując daje papieżowi "lajka"

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook