Nowy przedstawiciel Papieża jedzie do Seulu. Spotkał się dzisiaj z Franciszkiem

(fot. PAP/EPA/FABIO FRUSTACI)

Nowym nuncjuszem w Seulu został dotychczasowy osobisty sekretarz Papieża. Będzie wspierać miejscowy Kościół w procesie pojednania między dwiema Koreami. Dziś koncelebrował na pożegnanie Mszę z Papieżem.

 

Poranną Mszę z Papieżem w Domu św. Marty koncelebrował dziś abp Alfred Xuereb, nowy nuncjusz w Korei i Mongolii. Do niedawna był on osobistym sekretarzem Papieży, najpierw Benedykta XVI, a ostatnio Franciszka. Do Seulu udaje się w sobotę. Będzie towarzyszył tamtejszemu Kościołowi, który odgrywa kluczową rolę w procesie pojednania. Mówi abp Xuereb.

 

"Proces pokojowy między dwiema Koreami, zainicjowany 27 kwietnia historycznym spotkaniem dwóch koreańskich przywódców budzi wielkie nadzieje - powiedział Radiu Watykańskiemu abp Xuereb. - Jesteśmy dopiero na początku drogi, która będzie na pewno długa i będzie trzeba na niej pokonać wiele przeszkód.

 

Papież Franciszek poprosił Kościół o wspieranie obu stron w budowaniu pokoju, by zapewnić przyszłym pokoleniom zgodę i pomyślność. Kościół katolicki w Korei Południowej od 23 lat gromadzi się w każdy wtorek w katedrze w Seulu, by u stóp Maryi błagać o łaskę zjednoczenia. Jestem pewny, że Ona z życzliwością patrzy z nieba na swe dzieci w Korei".

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.33

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook