Franciszek: nie dajcie się okraść z nadziei

Radio Watykańskie
(fot. EPA/Maurizio Brambatti)

W stolicy Meksyku rozpoczną się w czwartek, w uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, obchody 200. rocznicy ukończenia budowy tamtejszej katedry. Trwała ona przez trzy wieki, począwszy od XVI stulecia, gdy powstała tam diecezja będąca dziś stolicą prymasowską. Dowiedziawszy się o rocznicowych obchodach od arcybiskupa miasta Meksyk, kard. Norberto Rivery Carrery, Papież przesłał mu serdeczny list.


"Jest to okazja do patrzenia w przeszłość, umacniania teraźniejszości i spoglądania ku przyszłości" - pisze Ojciec Święty.

 

Jak zauważa, "z historii tej świątyni możemy wziąć naukę dla naszego życia chrześcijańskiego". Przypomina, jak wielu ludzi tam się modliło. Należy podjąć to dziedzictwo duchowe i nadal wznosić serca ku Bogu.

 

Winno to być bodźcem do wypełniania wielkiego zadania wszystkich ochrzczonych jako uczniów i misjonarzy Chrystusa. W katedrze sprawuje się Eucharystię, która ma być źródłem chrześcijańskiego świadectwa, zwłaszcza wobec najbardziej potrzebujących. Wreszcie trzeba z nadzieją patrzeć w przyszłość. "Niech nikt nas nie okrada z nadziei! - powtarza Franciszek w liście do prymasa Meksyku. - Ożywiajmy ją, słuchając Słowa Bożego".

 

A na zakończenie Papież pisze: "Drogi bracie, proszę cię usilnie, byś modlił się za mnie w tej katedrze i zachęcał innych do modlitwy w mojej intencji. Bardzo tego potrzebuję".

 

Franciszek odpowiada nie tylko na listy hierarchów kościelnych. Otrzymawszy pocztą elektroniczną przesłanie od sekretarza generalnego argentyńskiego związku zawodowego nauczycieli z prowincji Buenos Aires, Miguela Angela Diaza, odpisał zaraz następnego dnia.

 

Wyraził mu uznanie dla działań na rzecz sprawiedliwości społecznej i kultury spotkania. Podkreślił kluczowe znaczenie edukacji dla przemian społecznych. "Zdrowie, edukacja i praca są w społeczeństwie priorytetami" - pisze Papież zapewnia też o swej modlitwie za działalność podejmowaną na tym polu i sam prosi o modlitwę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook