Ważne wskazówki papieża Franciszka o tym, jak głosić ludziom Jezusa

(fot. PAP/EPA/MAX ROSSI / POOL)

Franciszek spotkał się z członkami stowarzyszenia, które zabiega o obecność chrześcijaństwa w belgijskich mediach. Papież zachęcił ich, by czynili to delikatnie i z szacunkiem, bez potępiania i wytykania palcami.


Wiara, jeśli jest autentyczna, zawsze zawiera w sobie wolę przemiany świata, dzielenia się wartościami, pozostawienia po sobie tego, co w nas jest najlepsze - powiedział Papież spotykając się z członkami belgijskiego stowarzyszenia Logia. Zajmuje się ono promowaniem chrześcijańskiego punktu widzenia we flamandzkojęzycznych mediach.

 

Nie potępiajcie i nie wytykajcie palcami

 

Na jego czele stoi Hans Geybels, były rzecznik prasowy kard. Godfrieda Danneelsa, dawnego Prymasa Belgii. Franciszek wskazał na znaczenie ich działalności w społeczeństwie zsekularyzowanym, które chce ograniczyć religię do najbardziej skrytej i osobistej sfery ludzkiego życia.

 

Zachęcam was - mówił Papież - byście uczestnicząc w debacie publicznej, ukazywali, że Ewangelia jest drogą humanizacji w szkole Jezusa, naszego Pana i Mistrza. Nie czyńcie tego jako nieprzyjaciele, którzy wytykają palcem i potępiają, lecz delikatnie i z szacunkiem, nie nużąc się nigdy w czynieniu dobra.

 

Poprzez wasze różnorakie inicjatywy możecie świadczyć, że Kościół pragnie wspierać za pośrednictwem różnych sił społecznych «propozycje bardziej odpowiadające godności osoby ludzkiej i dobru wspólnemu» (Evangelii gaudium, 241). Opierajcie się w tym na wielkim bogactwie tradycji chrześcijańskiej i na Społecznym Nauczaniu Kościoła.

 

Pokazujcie, że wiara w Jezusa nie jest synonimem zamknięcia

 

Starajcie się pokazywać, słowami i czynami, że wiara w Jezusa Chrystusa nigdy nie jest synonimem zamknięcia, ponieważ stanowi dar Boga przeznaczony dla wszystkich ludzi jako droga, która wyzwala z grzechu, smutku i wewnętrznej próżni, izolacji, a zarazem jest źródłem radości, której nikt nam nie zdoła odebrać".

 

Franciszek zachęcił też członków belgijskiego stowarzyszenia Logia, by niestrudzenie budowali mosty między ludźmi, pokoleniami i różnymi środowiskami społecznymi, mając zawsze na względzie ubogich i wykluczonych.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.63

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?