Papież: mimo trudności zobaczcie, że każde życie jest jedyne

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.jezuici.pl)

Nazwa waszego stowarzyszenia: "Una Vita Rara" mówi dużo o życiu Dawida, ale także i waszym, w sposób pozytywny, a nie negatywny - powiedział papież do członków tej wspólnoty.

 

Założyli ją rodzice małego, adoptowanego Dawida, który okazał się chory na bardzo rzadką chorobę, zwaną zespołem Allana-Herndoneya-Dudleya. Franciszek zaznaczył, że takie spojrzenie jest możliwe tylko dzięki miłości.

 

- Ten negatywny też istnieje, to rzeczywistość codziennego dnia. Ale nazwa ta mówi, że potraficie zobaczyć to, co pozytywne: że każde życie ludzkie jest jedyne, i nawet jeżeli choroba jest rzadka, czy bardzo rzadka, najpierw jest życie - kontynuował papież.


- Takie pozytywne spojrzenie jest typowym «cudem» miłości - stwierdził Ojciec Święty. - Tylko miłość potrafi to uczynić: zobaczyć dobro także w negatywnych sytuacjach, chronić maleńki ogień pośród ciemnej nocy. Ale miłość dokonuje także innego cudu: pomaga pozostać otwartymi na innych, być zdolnymi do dzielenia się, solidarnymi także wtedy, gdy się cierpi na rzadką chorobę czy trudne warunki, w przytłaczającej codzienności.

 

Okazją do tej niecodzienne audiencji dla maleńkiego stowarzyszenia "Una Vita Rara" była podjęta przez ich przyjaciela inicjatywa biegu z Brescii do Rzymu, około 700 km, którego celem było zwrócenie uwagi na tę chorobę. Papież podkreślił, że był to bieg dla życia i nadziei.

 

Na stornie internetowej stowarzyszenia "Una Vita Rara" czytamy, że nazwa ta syntetyzuje w kilku słowach niepowtarzalne życie złożone z wielu niepewności, wątpliwości, trudności, cierpienia, gniewu... czasami wielkiego, ale przede wszystkim nieskończoną miłość, którą Dawid, Wawrzyniec, Denis, Manuel i Marek (chore dzieci) potrafią dać tylko za pomocą wzroku i uśmiechu. "Jest nas niewielu - piszą członkowie stowarzyszenia - ale jesteśmy przekonani, że jest dobrą rzeczą, aby nasz głos był słyszany, by pomóc i wesprzeć ciągłe badania nad zespołem Allana-Herndoneya-Dudleya we Włoszech i na świecie w nadziei, że jutro dziecko, chore na tę chorobę będzie mogło być wyleczone i żyć normalnie".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook