Papież apeluje do wszystkich katolików. Pomódlcie się dziś tą modlitwą

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Franciszek rzadko prosi o modlitwę w konkretnej intencji w konkretny dzień. Ale ta sytuacja jest wyjątkowa. 

 

"Drodzy bracia i siostry, pojutrze, 1 maja, po południu rozpocznę miesiąc maryjny od pielgrzymki do Sanktuarium Matki Bożej Miłości. Odmawiamy Różaniec, modląc się szczególnie w intencji pokoju w Syrii i na całym świecie. Zachęcam do duchowego przyłączenia się i kontynuowania modlitwy różańcowej o pokój przez cały maj" - powiedział papież.

 

Do modlitwy w intencji pokoju w Syrii i na świecie przez cały miesiąc maj zachęcił Franciszek podczas modlitwy "Regina Coeli" w Watykanie.

 

Wcześniej w rozważaniu papież podkreślał: "jesteśmy wezwani, aby poznać Jezusa. Oznacza to spotkanie z Nim, które wzbudzi pragnienie pójścia za Nim, porzucając postawy zamknięcia w sobie, aby wyruszyć na nowe drogi, wskazane przez samego Chrystusa i otwarte na szeroką perspektywę. Kiedy w naszych wspólnotach wystyga chęć przeżywania relacji z Jezusem, słuchania Jego głosu i wiernego naśladowania Go, to nieuchronnie przeważać będą inne sposoby myślenia i życia, niezgodne z Ewangelią".

 

Jako redakcja DEON.pl prosimy również o modlitwę w intencji sióstr trapistek z Tal Kalakh w Syrii oraz grupy polskich kapłanów, którzy zgłosili się ochoczo do pomocy na miejscu.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.64

Liczba głosów:

11

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

bugnini 22:36:11 | 2018-05-01
A ja pytam: pomodlić się Psełtarzem Maryi (składającym się ze 150 Zdrowaś) czy "Psełtarzem Maryi" (składającym się z 200 Zdrowaś)?:)

Oceń 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Piote 18:03:14 | 2018-05-01
Pomodlone :)

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook