Od dzisiaj będzie można zobaczyć w polskich kinach film z papieżem Franciszkiem

(fot. shutterstock.com)

Najnowszy film z udziałem papieża Franciszka to opowieść skierowana do najmłodszych odbiorców.

 

"Tam, gdzie mieszka Bóg" to realizacja, w której po raz pierwszy w dziejach kina papież zagrał samego siebie. W piątek odbędzie się polska premiera filmu.

 

Skierowana do dzieci opowieść "Tam, gdzie mieszka Bóg" jest inspirowana historiami z Biblii. Opowiada o Andrew, który ucieka z domu, by odszukać położone w górach sanktuarium Jezusa. Za chłopcem wyrusza czwórka jego szkolnych przyjaciół. Razem przeżyją wiele niezapomnianych przygód na leśnym szlaku. Podczas podróży spotykają papieża Franciszka.

 

"Jezus szuka cię i czeka na ciebie. (…) Znajdź go. Odważ się to zrobić" - oto przesłanie, które za pośrednictwem filmu daje dzieciom Ojciec Święty.

 

Uroczysta premiera "Tam, gdzie mieszka Bóg" odbyła się w Watykanie w 2017 r. Przed projekcją filmu papież Franciszek napisał list. Pisze w nim: "Dziękuję za waszą odwagę. Jestem przekonany, że ten film będzie małym ziarenkiem, ale podobnie jak ziarno gorczycy, o którym mówi Ewangelia, będzie ono wzrastać".

 

Film został zrealizowany przez psycholog Gracielę Rodriguez, (która znała Ojca Świętego z czasów gdy opracowywali wspólnie projekty pomocy socjalnej, kiedy papież był jeszcze arcybiskupem Buenos Aires) oraz reżysera i producenta Charliego Mainardiego.

 

Oprócz Jorge Mario Bergoglio w filmie zagrają: Emma Duke, Cory Gruter - Andrew, Aiden Cumming Teicher, Kyle Breitkopf, Kaelyn Breitkopf, Sam Duke, Natalia Imbrosciano, Tatiana Rodriguez, Victor Taylor.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook