Papież do Wielkiej Rodziny Domu Chrystusa w Argentynie: nadal bądźcie siewcami nadziei

(fot. giulio napolitano / Shutterstock.com)

Do dalszego pomagania młodym w znajdowaniu nadziei i przyszłości wezwał Franciszek członków Wielkiej Rodziny Domu Chrystusa, która w tym roku obchodzi 10-lecie istnienia.

 

W przesłaniu wideo z tej okazji papież wyraził uznanie dla dotychczasowych dokonań tego dzieła i życzył jego twórcom i członkom, którzy w dniach 10-11 marca spotkali się w narodowym sanktuarium maryjnym w Luján, dalszego twórczego rozwoju.


Ojciec Święty określił jako "mistykę" to, co robią członkowie tych wspólnot i ośrodków przyjęcia młodych ludzi, znajdujących się w trudnych sytuacjach społecznych, zagrożeń i uzależnień. Wyjaśnił, że "tam, gdzie pojawił się problem, otwiera się zaraz droga prowadząca do rozwiązania go, tam, gdzie było nasienie zniszczenia, dokonuje się siew budowania". "Wszyscy jesteście siewcami, gdyż nikt nie może przebywać w «Domu Chrystusa», jeśli nie spogląda w przyszłość i jeśli nie ma nadziei".

 

Papież podkreślił, że osoby zaangażowane w tym dziele - księża, siostry zakonne i świeccy - mają "serca otwarte na nadzieję, na budowanie, na dzieci i młodzież". A ci młodzi, którzy tam przebywają, "mogą dać świadectwo tej nadziei, która sprawia, że wzrastają jako osoby, jako mężczyźni i kobiety, spoglądając w przyszłość". "Nie lękajcie się ani nie zniechęcajcie się. Nie poddawajcie się zmęczeniu i nie pozwólcie się czasami pokonać prorokom nieszczęścia lub zmęczeniu. A gdy jesteście zmęczeni, przysiądźcie, posłuchajcie Maryi Panny, rozważajcie Jej słowa i idźcie naprzód!" - życzył Franciszek. Dodał, że członkowie Wielkiej Rodziny mają iść naprzód, gdyż "sieją bardzo wiele dobrego dla ojczyzny". "Mówi się, że młodzi mają przyszłość w rękach a wy pomagajcie im, aby przyszłość, którą dzierżą w dłoniach, szła naprzód" - zaapelował Ojciec Święty.

 

Swe przesłanie zakończył błogosławieństwem i prośbą o modlitwę za siebie i swoją posługę.

 

Wielka Rodzina Domu Chrystusa (Familia Grande del Hogar de Cristo) jest federacją 37 dzielnicowych ośrodków pomocy i przyjęcia młodych ludzi w różnych miastach w 13 prowincjach Argentyny. Celem tych działań jest czuwanie i troska o całościowy rozwój - duchowy i fizyczny - młodego pokolenia, przeżywającego trudności.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook