Brat Alois z Taizé rozmawiał z papieżem o prawdziwym znaczeniu ekumenizmu

Radio Watykańskie
(fot. youtube.com)

- Chodzi o to, by konsekwentnie żyć Ewangelią i razem nieść przesłanie pokoju w świecie, w którym podziały są coraz głębsze - powiedział brat Alois.

 

Papieska encyklika o świętości, rozwój relacji ekumenicznych oraz tegoroczny synod biskupów o młodzieży to główne tematy podjęte przez papieża podczas spotkania z przeorem Wspólnoty z Taizé. Brat Alois dzielił się z Franciszkiem doświadczeniami spotkań braci z młodymi ludźmi. Podkreślił, że poszukują dziś oni przede wszystkim autentyzmu i w tych poszukiwaniach trzeba im towarzyszyć.

 

Wskazał też na coraz większe znaczenie ekumenicznego świadectwa w świecie naznaczonym podziałami.

 

"Ekumenizm nie ma znaczenia jedynie dla relacji między chrześcijanami. Chodzi o to, by konsekwentnie żyć Ewangelią i razem nieść przesłanie pokoju w świecie, w którym podziały są coraz głębsze. W samej Europie pojawiają się przecież nowe podziały. Pogłębiają się też podziały między kontynentami. Trudno zrozumieć, co dzieje się w świecie w związku z tym ogromnym napływem uchodźców, którzy porzucili swą ojczyznę i to nie tylko po to, by dotrzeć do Europy. Bo te ogromne masy migrantów mamy też w Afryce i gdzie indziej. Ekumenizm musi więc mieć na względzie poszukiwanie odpowiedzi na wyzwania naszej epoki" - powiedział Radiu Watykańskiemu brat Alois.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.73

Liczba głosów:

26

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?