Papież przyjął na audiencji córkę człowieka, który stał się legendą

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Papież Franciszek przyjął na audiencji prywatnej Bernice Albertine King, córkę pastora baptystów Martina Luthera Kinga, laureata pokojowej Nagrody Nobla za walkę z segregacją rasową z Stanach Zjednoczonych, zamordowanego przed 50 laty.

 

Po spotkaniu z Ojcem Świętym King stwierdziła, że potrzebujemy dziś "takiego autorytetu moralnego, jak papież Franciszek". - Składam mu hołd jako przywódcy i głosowi moralnemu dla całego świata i dziękuję Bogu za to, że dał go właśnie teraz - powiedziała wnuczka słynnego pastora baptystów.

 

Dodała, że słowa jej ojca, które przypomniał papież i które rozbrzmiewają w jego sercu - o pokoju, niestosowaniu przemocy, szacunku dla każdego człowieka - są kluczowe w dzisiejszym świecie, tak bardzo spolaryzowanym i w którym jest tyle dzielących konfliktów.

 

Bernice Albertine King przyjechała do Włoch, by odebrać 10 marca w miejscowości Monteleone di Puglia przyznawaną kobietom Międzynarodową Nagrodę Pokoju i Non Violence.

 

 

 

 

 

Podczas pielgrzymki do USA we wrześniu 2015 roku papież Franciszek przypomniał postać Martina Luthera Kinga. Ojciec Święty stwierdził wówczas, że słynny pastor poprowadził marsz z Selmy do Montgomery w "ramach kampanii spełnienia swojego "marzenia" zapewnienia Afroamerykanom pełnych praw obywatelskich i politycznych".

 

"To marzenie wciąż inspiruje nas wszystkich. Cieszę się, że Ameryka jest nadal dla wielu krainą `marzeń`" - zaznaczył wówczas Franciszek.


Przypomniał, że w minionych wiekach miliony ludzi przybyły do Stanów Zjednoczonych, by zrealizować swoje marzenia o budowaniu swej przyszłości w wolności. "My, mieszkańcy tego kontynentu nie boimy się cudzoziemców, ponieważ większość z nas kiedyś była cudzoziemcami" - powiedział papież i wyznał, że mówi to jako syn imigrantów, wiedząc, że wielu z kongresmenów to również potomkowie imigrantów. 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.62

Liczba głosów:

13

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook