Papież do rektorów seminariów: uświadamiajcie kandydatom do kapłaństwa "bliskość Boga"

(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)

Uświadamiajcie kandydatom do kapłaństwa "bliskość Boga" - zachęcił Franciszek rektorów niemieckojęzycznych seminariów duchownych podczas dzisiejszej audiencji w Watykanie.

 

Zwrócił uwagę, że obecnie świat przechodzi wiele zmian, które dotykają także formacji kapłańskiej. Jego gośćmi było 45 rektorów i wykładowców tych placówek z krajów języka niemieckiego. "Jako ludzie i kapłani rektorzy mogą czerpać z ważnych doświadczeń" - powiedział papież. Dodał, że jednocześnie pojawiają się na świecie nowe i różne formy kulturowe, z czym Kościół - a więc także kapłani - powinni sobie radzić.

 

"Zawsze można liczyć na Jezusa" 

 

"Jako osoby konsekrowane musimy oderwać się od pewnych nawyków i zamiast tego rozważać to, co wciąż jest ukryte" - powiedział Ojciec Święty. Dodał, że "zawsze można liczyć na Jezusa" a "w Jego ranach, a także w ranach świata możemy rozpoznać znaki zmartwychwstania".W wygłoszonym po włosku przemówieniu gospodarz spotkania powiedział jeszcze: "Drodzy współbracia, nie możemy stwarzać powołań.

 

Zamiast tego możemy być świadkami powołania przez miłosiernego Boga, który zwraca się do nas. Pan wzywa wszystkich do rezygnacji z własnego «ja» i zaangażowania się na rzecz drugiego «ty». Owym «ty» są wszyscy potrzebujący bliskości ludzi i Boga. I to musi być przedmiotem kapłańskiego nauczania" - zaznaczył papież.Na zakończenie krótkiego przemówienia zawierzył swych gości i niemieckojęzyczne seminaria duchowne Matce Bożej - "Matce Kościoła" i poprosił o modlitwę w swej intencji.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.67

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook