Rzym: papież Franciszek powrócił z Brazylii

(fot. EPA/Luca Zennaro)

Papież Franciszek powrócił do Rzymu ze swojej pierwszej podróży zagranicznej. Po jedenastu godzinach lotu z Rio de Janeiro samolot Airbus 330 włoskich linii lotniczych Alitalia wylądował o godz. 11.30 na międzynarodowym lotnisku Ciampino w Rzymie.

 

Stamtąd papież udał się do Watykanu. "Jestem w drodze do domu i zapewniam was, że moja radość jest o wiele większa od zmęczenia" - napisał Franciszek w swoim pierwszym po powrocie do Rzymu wpisie na Twitterze.


Franciszek podczas swojej sześciodniowej wizyty apostolskiej w Brazylii wziął udział w 28. Światowym Dniu Młodzieży w Rio de Janeiro oraz odwiedził narodowe sanktuarium maryjne w Aparecidzie. Ponadto spotkał się m.in. z mieszkańcami faweli Varginha, z więźniami, chorymi i biskupami Ameryki Łacińskiej. W ramach ŚDM odprawił nabożeństwo Drogi Krzyżowej, wziął udział w czuwaniu modlitewnym i przewodniczył Mszy św. z udziałem ponad 3 mln osób na zakończenie spotkania.

 

Franciszek upalne miesiące wakacji spędzi w Domu św. Marty w Watykanie. Jego poprzednicy co roku, od lipca do końca września, większość czasu spędzali w letniej rezydencji papieży w Castel Gandolfo.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook