"Tu papież" - usłyszała i usiadła z wrażenia. Papież zadzwonił do mamy niepełnosprawnego mężczyzny

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Papież Franciszek niespodziewanie zadzwonił 11 lutego do adopcyjnej matki niepełnosprawnego mężczyzny, który od urodzenia jest przykuty do łóżka z powodu porażenia czterokończynowego.


Luciana Gallus z Teulady na Sardynii opiekuje się 28-latkiem, którego naturalna matka porzuciła, gdy miał siedem miesięcy. Mattia Montei cierpi na chorobę, która coraz bardziej postępuje. Zmęczona, lecz wciąż walcząca o godne życie syna, niedawno zaapelowała na łamach lokalnej prasy o pomoc finansową w zakupie łóżka ortopedycznego z materacem przeciwodleżynowym. Apel spotkał się z odpowiedzią - jedno ze stowarzyszeń postanowiło pokryć wszystkie koszty.

 

"Podziękował mi za przyjęcie tego dziecka"

 

Gdy w niedzielę 11 lutego, w Światowym Dniu Chorego, o 8.55 Luciana Gallus odebrała telefon i usłyszała słowa: "Tu papież Franciszek", aż usiadła z wrażenia. Rozmowa trwała około 10 minut. - [Papież] powiedział mi, że modli się za mnie i podziękował za przyjęcie tego dziecka, tego "syna umiłowanego". (...) Napełnił mi serce nadzieją i pokojem. "Mattia nie został ci powierzony na darmo, Pan ofiarował ci go jako dar", powiedział mi Ojciec Święty - relacjonowała Luciana Gallus.

 

- Powiedziałam papieżowi, że jest mnóstwo osób takich jak Mattia i że z powodu cięć w wydatkach na służbę zdrowia na Sardynii doświadczają poważnych trudności i niesprawiedliwości. Nie można oszczędzać na cierpiących, starych, chorych, którzy niczego w życiu nie mieli. Co jeszcze chce im się zabrać? - pytała kobieta. Mattia i Luciana są znani w Watykanie, gdyż kilkakrotnie byli przyjmowani na audiencjach przez papieży św. Jana Pawła II i Benedykta XVI.

 

Dziewczynka z zespołem Downa podeszła do Franciszka w czasie audiencji. Reakcja papieża zdziwiła ochroniarzy >>

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.45

Liczba głosów:

11

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook