Papież odleciał z "radosnymi wspomnieniami"

(fot. EPA/Antonio Lacerda)

Papież Franciszek zakończył pielgrzymkę do Rio de Janeiro na 28 Światowy Dzień Młodzieży. Samolot włoskich linii lotniczych Alitalia odleciał z międzynarodowego lotniska Galeão przed godz. 20. (1.00 czasu polskiego). Była to pierwsza podróż zagraniczna papieża.

 

"Już zaczynam wspominać z nostalgią Brazylię, ludzi o tak wielkich sercach, tak przyjaznych" - powiedział papież przed wejściem na pokład samolotu.

 

W uroczystości pożegnania na lotnisku Rio de Janeiro-Galeao uczestniczył m.in. wiceprezydent Brazylii Michel Temer.

 

Wcześniej ponad trzy miliony ludzi wzięły udział w celebrowanej przez papieża mszy św. na plaży Copacabana, kończącej Światowe Dni Młodzieży.

 

Również w niedzielę papież spotkał się z przedstawicielami miejscowego duchowieństwa i wolontariuszami zaangażowanymi w organizację ŚDM. Wezwał młodych ludzi, by byli "rewolucjonistami" i nie wahali się "płynąć pod prąd".

 

Brazylia była celem pierwszej zagranicznej podróży pontyfikatu papieża Franciszka, który w ciągu minionego tygodnia spotykał się nie tylko z młodymi, ale także z mieszkańcami faweli, byłymi narkomanami i więźniami.

 

Podczas mszy na zakończenie ŚDM papież zapowiedział, że następne spotkanie młodych katolików z całego świata odbędzie się w 2016 roku w Krakowie. Polacy obecni na mszy przyjęli te słowa wielkim wybuchem entuzjazmu.

 

Papieski samolot oczekiwany jest na międzynarodowym lotnisku Ciampino w Rzymie o godz. 11.30.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook