Papież: bądźcie zawsze wielkoduszni

(fot. EPA/Sebasto Moreia)

Do trwania w wielkoduszności wobec Boga i ludzi zachęcił papież wolontariuszy posługujących podczas XXVIII Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro. Podziękował im za wkład w to spotkanie i wezwał, by przeciwstawiali się kulturze promującej to, co przelotne i odważnego "płynięcia pod prąd". Ojciec Święty spotkał się z kilkoma tysiącami wolontariuszy w Pawilonie 5 Centrum Kongresowego.

 

Przeczytaj teks papieskiego przemówienia >>


Do trwania w wielkoduszności wobec Boga i ludzi zachęcił papież wolontariuszy posługujących podczas XXVIII Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro. Podziękował im za wkład w to spotkanie i wezwał, by przeciwstawiali się kulturze promującej to, co przelotne i odważnego "płynięcia pod prąd".

 

Papież Franciszek porównał posługę wolontariuszy do misji św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi. Powiedział im, by byli zawsze wielkoduszni wobec Boga oraz innych ludzi. Dodał, że niczego się wtedy nie traci, a wręcz przeciwnie otrzymuje się wielkie bogactwo życia!

 

W obliczu szerzącej się kultury tymczasowości, kiedy wielu głosi, że trzeba "cieszyć się" chwilą, że nie warto angażować się całe życie, bo nikt nie wie, co przyniesie przyszłość Ojciec Święty zaapelował do młodych, by buntowali się przeciwko owej kulturze względności, która jest w istocie przekonana, że nie są oni w stanie podjąć odpowiedzialności i prawdziwie kochać. "Ufam wam młodym i modlę się za was. Miejcie odwagę «płynąć pod prąd». Odważcie się być szczęśliwymi!" zaapelował.

 

Papież zachęcił też młodych, by modlili się o odkrycie swego powołania. Zapewnił, że on również będzie pamiętał o nich w swoich modlitwach.

 

Papieża powitały okrzyki: "Viva Papa Francisco!" Ojciec Święty otrzymał bukiet białych kwiatów. Dwoje wolontariuszy Brazylijczyk i Polka podziękowali papieżowi za obecność w Rio de Janeiro podczas Światowego Dnia Młodzieży.

 

Pochodząca z Polski wolontariuszka Wiktoria Katarzyna Czekaj podziękowała Franciszkowi za to, że wybrał "nasz piękny kraj, Polskę na miejsce kolejnego Światowego Dnia Młodzieży". "Zawieziemy do Polski tą radosną nowinę" - zapewniła Wiktoria i wręczyła papieżowi biało-czerwoną koszulkę z napisem: "Papież Franciszek".

 

W sumie uczestnikom ŚDM służyło 60 tys. wolontariuszy z całego świata. Było wśród nich 165 Polaków.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook