Dlaczego papież Franciszek nie odwiedził do tej pory dotkniętej wojną Ukrainy?

(fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI)

W swym wydaniu internetowym dziennik rzymski "Il Messaggero" relacjonuje już w niedzielę wieczorem wizytę, jaką kilka godzin wcześniej Franciszek złożył w Bazylice św. Sofii, gdzie spotkał się ze wspólnotą greckokatolicką i jej duchowym przywódcą, arcybiskupem większym kijowsko-halickim Światosławem Szewczukiem.

 
Witając papieża mówił on o dramacie wojny na Ukrainie, podkreślając, że stanowi ona rezultat agresji Rosji i jest generalnie ignorowana przez wspólnotę międzynarodową z Europą na czele.
 

"Zdając sobie sprawę, że temat wojny na Ukrainie to w chwili obecnej czysty dynamit, papież wolał mówić na mniej istotne tematy", zauważa w swej relacji watykanistka stołecznego dziennika Franca Giansoldati. Jednym z takich tematów, dodaje, była praca licznych Ukrainek u włoskich rodzin, gdzie opiekują się one dziećmi lub chorymi i osobami w podeszłym wieku.

 

Papieskie przemówienie do Ukrainy znajdziesz pod tym LINKIEM >>

 

Papież Bergoglio, który wiele razy już zapraszany był przez Ukraiński Kościół Greckokatolicki do odwiedzenia Kijowa, nie mógł do tej pory tego uczynić, "ponieważ uniemożliwiała to watykańska Realpolitik" - pisze Franca Giansoldati, wyjaśniając, że w toku jest "podjęta na szczeblu dyplomatycznym współpraca z prawosławnym Patriarchatem Moskiewskim". Dlatego, kończy watykanistka rzymskiej gazety, Franciszek ograniczył się do kilku słów: "Jestem tutaj, aby wam powiedzieć, że jestem blisko was: blisko sercem, blisko modlitwą, blisko, gdy celebruję Eucharystię. Tam błagam Księcia Pokoju, aby umilkła broń".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.29

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Marian 12:34:39 | 2018-01-29
Bo mu ukraińscy uchodźcy wojenni nie pasują do planu zrobienia z Europy drugiej Afryki.

Oceń 7 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?