Myślisz, że papież Franciszek jest naiwny? Najpierw obejrzyj to wideo

Często mówi się o papieżu, że nie jest dobrym teologiem lub że jest naiwny, np. w kwestii przyjmowania muzułmańskich imigrantów w Europie. Zanim jednak wydasz opinię, koniecznie obejrzyj ten krótki film. 

 

Papież opublikował go z okazji Nowego Roku 2018. Mówi bardzo ważne rzeczy o tym, co jest wielkim wyzwaniem dla nas wszystkich.

 

Obejrzyj wideo:

 

 

Chcesz przeczytać więcej? Tutaj znajdziesz cały program papieża, który umożliwi nam odpowiedzieć "z odwagą i nadzieją" na wyzwanie, jakim jest globalna migracja:

 

20 sposobów na pomoc uchodźcom i migrantom >>

Pomoc "na miejscu". Tak to wygląda naprawdę >> 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.1

Liczba głosów:

121

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

andrzej_a 14:21:25 | 2018-01-14
Wydaje się, iż Franciszek mówi o zupełnie innych ludziach niż ci, którzy w przeważającej większości przybyli do Europy i dziś okupują wybrane dzielnice niektórych europejskich miast lub pobliskie im rejony.

Kierując się nauką Pana Jezusa, który mówił:

"...po owocach ich poznacie"

bardzo trudno w tych przybyłych ludziach dostrzec "dzieci Boże".

Jak więc odnaleźć tych naprawdę potrzebujących, którzy chcieliby dołączyć do grona swych braci i sióstr Chrześcijan?

Jak odróżnić posłanych "wilków"  - młodych gniewnych w wieku poborowym, marzących o jednym wielkim światowym Islamskim Kalifacie?

Czy naprawdę powinniśmy pomagać wrogom Kościoła Chrystusowego?

Te pytania oraz pytania wielu wierzących, którzy czują się rozdarci duchowo wobec nowych nauk Franciszka pozostają chyba do indywidualnych rozważań każdego z nas w Mocy Ducha Świętego.

Jedynie Duch Święty może wyjaśnić nam zawiłości Pism Świętych oraz zawiłości obecnego świata, które coraz mocniej uderzają w wiarę każdego wierzącego.

Osobiście uważam, że są to przepowiadane znaki "końca czasów" i nam przypadła rola, aby zmierzyć się z nowymi wyzwaniami wiary w Chrystusa Syna Bożego.
Nie są to łatwe wyzwania i nigdy nie miały takie być.

Módlmy się do Boga o Prawdę, byśmy podążali w swoim życiu ścieżkami prawdy i wiary. 
Byśmy kiedyś na swoim sądzie nie żałowali strasznych konsekwencji własnych błędnych wyborów życia, byśmy nie byli obciążeni "krwią niewinnych", którą ma wielu uchodźców na własnych rękach.

Oceń 22 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jan.wygnanie 10:46:49 | 2018-01-14
Myślisz, że papież Franciszek jest naiwny?

Czy poniższy tekst przysięgi Jezuity jest prawdziwy ?

2012-10-03 13:06:39
Króluj nam Panie Jezu Chryste A oto cytat:

Dlatego by dostosowac sie do swojej pracy i byc pewnym swojego zbawienia, jako uzupelnienie oficjalnej przysiegi posluszenstwa Papiezowi, bedziesz powtarzal za mna: Ja, w/w, teraz, w obecnosci Wszechmocnego Boga, Blogoslawionej Maryi Dziewicy, sw. Michala Archaniola, sw. Jana Chrzciciela, swietych apostolow, sw. Piotra i Pawla i wszystkich swietych w niebie(...) przysiegam i deklaruje sie przy kazdej sposobnosci, wszczynac i prowadzic bezlitosne wojny otwarcie czy skrycie, przeciwko heretykom, protestantom i liberalom, tak jak mi przykazano.Bede wykorzeniac ich i wytepiac z powierzchni ziemi i, ze nie bede zwracal uwagi na wiek, plec czy kondycje i bede wieszal, palil, tracil, gotowal, obdzieral ze skory, dusil i grzebal zywcem tych niegodziwych heretykow, rozdzieral ich brzuchy i macice ich kobiet i rozbijal glowy o mury aby zniszczyc na zawsze te okropna zaraze.A jesli nie bede mogl zrobic tego otwarcie, bede potajemnie zabijal ich, uzywajac trucizny, duszac sznurem, zabijajac sztyletem lub olowiana kula bez wzgledu na range, dostojenstwo, godnosc czy autorytet osoby lub osob, nie zwazajac na ich warunki zyciowe, prywatne, kiedy tylko zostane pokierowany jako agent papieski, czlonek braterstwa swietej wiary* Towarzystwa Jezusowego.

Czy dotyczy on wszystkich Jezuitów czy najwyższej rangi bractwa ? Czy to jakiś nie smaczny żart ? Dość poważnie piszą o tym w internecie. O odpowiedź proszę księdza Wojciecha Żmudzińskiego SJ . Za odpowiedź dziękuję .jan Króluj nam Panie Jezu ChrysteTo niesmaczny żart. Pozdrawiam
Wojciech Żmudziński SJ

Dzisiaj po 6 latach mam poważne watpliwości.

Oceń 9 6 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook