Franciszek apeluje o dialog międzypokoleniowy

Radio Watykańskie

- Dialog między pokoleniami jest skarbem, który należy zachowywać i strzec - stwierdził papież Franciszek w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański odmawianą z balkonu pałacu św. Joachima, oficjalnej rezydencji arcybiskupa Rio de Janeiro.


Na balkonie - jak w Watykanie - wywieszono wielki czerwony dywan z herbem papieskim. Na placu pod pałacem zgromadziło się kilkanaście tysięcy ludzi, zarówno mieszkańców miasta jak i uczestników XXVIII Światowego Dnia Młodzieży.

 

Papież Franciszek apeluje o dialog międzypokoleniowy (tekst rozważania)

 

Ojciec Święty podkreślił znaczenie modlitwy Anioł Pański, przypominającej wiernym o Wcieleniu Chrystusa i zaapelował o jej odmawianie. Nawiązał do obchodzonego dziś w Kościele wspomnienia rodziców Najświętszej Maryi Panny, a dziadków Jezusa, świętych Joachima i Anny. W tym kontekście wskazał na wielką wartość rodziny, jako uprzywilejowanego miejsca przekazywania wiary. Zauważył, że w Brazylii i wielu innych krajach jest dziś obchodzone święto dziadków.

 

Papież Franciszek apeluje o dialog międzypokoleniowy (galeria zdjęć)

 

Franciszek uwypuklił rolę spotkania i dialogu między pokoleniami. - Dzieci i osoby starsze budują przyszłość narodów; dzieci bo będą kontynuować historię, osoby starsze, ponieważ przekazują doświadczenie i mądrość życia. Ta relacja, ten dialog między pokoleniami jest skarbem, który należy zachowywać i umacniać! Podczas tego Dnia Młodzieży ludzie młodzi chcą pozdrowić dziadków. Pozdrawiają ich z wielką miłością i dziękują im za świadectwo mądrości, które nam nieustannie dają - stwierdził papież. Słowa te przyjęto owacją, na którą Franciszek odpowiedział, mówiąc: "Pozdrawiamy dziadków!".

 

Na balkonie towarzyszyli mu arcybiskup Rio de Janeiro, Orani Tempesta i 13 wolontariuszy ŚDM, z którymi Ojciec Święty się przywitał. Był też m.in. sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Tarcisio Bertone.

 

 

Więcej »

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook