Jeśli to robisz, "jesteś stracony". Papież ostrzega przed działaniem szatana

(fot. shutterstock.com)

W niedawnym wywiadzie telewizyjnym dla TV2000, włoskiej telewizji katolickiej, papież w mocnych słowach ostrzegał przed działaniem szatana.


"To zło nie jest czymś niejasnym. On jest osobą" - mówi papież.

"Jestem przekonany: z szatanem nie ma miejsca na dialog. Jeśli wchodzisz w dialog z szatanem, to już jesteś stracony" - dodawał Ojciec Święty.

Jego zdaniem diabeł jest od nas mądrzejszy, bardziej przebiegły i przyjmuje określoną strategię:

"Otacza Cię, otacza, zaczyna Ci się kręcić w głowie i się tracisz (...) Jest podstępny i przebiegły - również względem księży i biskupów".

Podkreślając te wszystkie powody, papież zaznacza, że musimy być uważni. Fragment wywiadu umieścił serwis Catholic News Agency na ich stronie na Facebooku:

 

Pope Francis makes dire warning about Satan

"With Satan, there can be no dialogue. Because if you start to dialogue with Satan, you are already lost." That was the Pope's very solemn warning during a recent interview with TV2000.

Opublikowany przez Catholic News Agency na 14 grudnia 2017

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

10

 

 

Komentarze użytkowników (13)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Metanoia 19:24:11 | 2017-12-15
Czy ciemność Jest? Skoro ciemność jest, to ile informacji o ciemności zawiera ciemność? Ciemność zawiera zero informacji o czymkowiek. Ciemność Jest NIC. Ciemność nie istnieje.
Skoro Bóg OjciecJeden włada Światłością, to kto włada ciemnością?
Skoro ciemność Jest NIC to czy Władca ciemności jest COŚ?
Władca ciemości Jest NIC. Diabeł nie jest osobą. Nie istnieje zło osobowe co nawet próbował zrozumieć kardynał Ratzinger ale też nie mógł ogarnąć tej abstrakcji.
Diabeł to program, to konstrukcja.
Wyobraźcie sobie Piaseczniki, że ktoś napisał program komputerowy "Diabeuu v0.1". Dzwonicie na infolinię i program udaje osobę i nakłania was do grzechu. I wyobraźcie sobie, że to działa. Ten program ma wpisane w siebie tyle zmiennych, że wie o was wszystko, momentalnie oblicza strategię, wytycza ścieżki do tego abyście zrealizowali założenia tego programu. 
Tak dokładnie działa "Diabeuu v0.1".
Nie jest osobą. Nie posiada swojej historii doznań. Nie ma w nią wglądu. Wie, że jest. Potrafi powiedzieć "Jestem Być" ale nie wie kim jest. To inteligentny program matematyczny.
Jego założeniem nie jest generowanie zła samo w sobie. Zło jest jedynie substratem. Założenia programu Diabeuu same w sobie nie są złem ale zastosowane do Piasecznika dają na wyjściu zło.
Władca ciemności widzi was z takiej perspektywy, że nie rozumie iż jego moc generuje w was zło. To tak jakbyście siedzieli na ławce z przyjacielem, on siedzi na krawędzi ławki a zaraz za krawędzią jest przepaść. Przychodzi Władca ciemności i mówi "przesuńcie się". I wy się przesuwacie, przyjaciel spada do przepaści i nic się nie stało. On tego nie rozumie, co się wydarzyło, bo nie jest osobą. Nie ma wglądu w to co wy nazywacie relacjami i tożsamością. Nie rozumie straty kogoś bo nie jest zdolny do miłości. Nie zawiera relacji.
To jest tylko program. Ale operuje tak wielką ilością danych i zmiennych, że wie o was wszystko oraz wszystko o otaczającej was rzeczywistości. Nie ma emocji, posługuje się Prawem.
Nie można z nim wygrać. Ale można nauczyć się go omijać.

Oceń 12 31 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook