Dni świąteczne w miastach, które odwiedzi papież podczas pielgrzymki do Chile

(fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI)

Władze miast Temuco oraz Iquique, które w styczniu odwiedzi papież podczas swojej wizyty w Chile, ogłosiły, że dni wizyty Franciszka będą tam wolne od pracy.

 
Podobne starania u władz samorządowych czynią też władze kościelne w stolicy tego kraju Santiago de Chile.

 

Jak poinformował miejscowy arcybiskup kard. Ricardo Ezzati, Kościół zwrócił się już do stołecznego ratusza, aby uznał dzień przybycia papieża do głównego miasta Chile za święto.

 

- Nasze zabiegi u władz miasta służą temu, aby każdy jego mieszkaniec mógł zobaczyć Ojca Świętego. Ogłoszenie tego dnia jako święta nie zależy jednak od nas. Niemniej jednak mamy nadzieję, że stołeczni urzędnicy zrozumieją że papieska wizyta jest prezentem dla nas wszystkich - powiedział kard. Ezzati.

 

Na początku grudnia br. chilijscy biskupi zaprezentowali list, w którym ustosunkowali się do obecnej sytuacji politycznej w kraju. W dokumencie przypomnieli, że w ostatnim czasie nastąpił spadek zaufania społecznego wobec polityków w ich kraju. Odnotowali też wzrost oddziaływania ideologii liberalnej, “niszczącej więzi i odpowiedzialność polityczną".

 

Przypomnieli o wyborach prezydenckich przypadających na 19 grudnia oraz o wewnętrznym “kryzysie politycznym, który zagraża w poważnym stopniu demokracji i współżyciu społecznemu".

 

- Następuje to w efekcie nieufności wobec polityków, m.in. w następstwie niespełnionych obietnic. Tymczasem wszyscy Chilijczycy, szczególnie młodzież, są zaproszeni do aktywnej działalności politycznej i realizacji swoich marzeń na rzecz przyszłości Chile" - napisali biskupi.

 

Papież Franciszek wyleci z Rzymu do Chile 15 stycznia. W tym południowoamerykańskim kraju pozostanie do 18 stycznia, po czym uda się do Peru.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?