Peru: biskupi przekażą papieżowi list o ochronie przyrody

(fot. shutterstock.com)

Biskupi Peru przekażą papieżowi podczas jego styczniowej wizyty w tym południowoamerykańskim kraju list związany z ochroną środowiska. Dokument, choć oficjalnie jest wspólną deklaracją episkopatów Peru i Niemiec, to powstał z inicjatywy niemieckich biskupów.


Z prośbą o przekazanie dokumentu Franciszkowi zwrócił się do arcybiskupa Ayacucho Salvadora Piñeiro, pełniącego funkcję przewodniczącego episkopatu Peru, arcybiskup Fryburga Stephan Burger.

 

"Pokój bez miłości nie jest prawdziwym pokojem, bez miłości świat ogarnia chaos" >>

 

Niemiecki duchowny przebywa w tym południowoamerykańskim kraju do 10 grudnia w ramach wizyty służącej uczczeniu 30. rocznicy zawarcia partnerskiej współpracy przez arcybiskupstwo fryburskie i Kościół w Peru. Strona niemiecka wspierała wielokrotnie Peruwiańczyków finansowo, m.in. w akcjach związanych z pomocą ofiarom kataklizmów.

 

Jak ujawnili peruwiańscy biskupi, jednym z głównych punktów wspólnej deklaracji jest troska o aktualny stan środowiska naturalnego. Dokument zachęca m.in. do większych działań w celu ochrony życia, a także do inicjatyw służących wsparciu najbiedniejsze osoby, które zamieszkują Puszczę Amazońską.

 

W niedzielę peruwiański episkopat otworzył zapisy dla dziennikarzy z całego świata, którzy zamierzają akredytować się w celu obsługi papieskiej wizyty w tym kraju. Pielgrzymka Franciszka do Peru odbędzie się pomiędzy 18 a 20 stycznia. Papież przybędzie do tego kraju z Chile, które również znajdzie się na trasie wizyty apostolskiej.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.11

Liczba głosów:

38

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook