Papież Franciszek podziękował kard. Sodano za ofiarną służbę Kościołowi

(fot. giulio napolitano / Shutterstock.com)

Dzisiaj rano Ojciec Święty wraz z kardynałami sprawowali w Kaplicy Paulińskiej Eucharystię z okazji 90. rocznicy urodzin Dziekana Kolegium Kardynalskiego, i byłego Sekretarza Stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Angelo Sodano.


Urodzony w prowincji Asti na północy Włoch 23 listopada 1927 roku, po długiej służbie w korpusie dyplomatycznym Stolicy Apostolskiej, kardynał Sodano kierował Sekretariatem Stanu w latach 1991-2006, służąc najpierw Janowi Pawłowi II, a następnie Benedyktowi XVI. Od 30 kwietnia 2005 roku jest dziekanem Kolegium Kardynalskiego.

 

Dostojny Jubilat podziękował Franciszkowi za jego obecność. Zaznaczył, że chociaż było mu dane pracować w różnych dziedzinach, to zawsze była to misja kapłańska. Przy tej okazji purpurat zachęcił do modlitwy o powołania. Przypomniał, że dla św. Ambrożego najważniejsze były Chrystus, Kościół i człowiek, a zwłaszcza umiłowanie ubogich i zachęcił zgromadzonych, aby także dla nich te wartości wyznaczały perspektywy ich zaangażowania.

 

Zabierając natomiast głos przed błogosławieństwem Ojciec Święty podkreślił znaczenie dziękczynienia za wielkie dary Boże. Wskazał, iż pamięć o otrzymanych łaskach pobudza nas do podążania ku kolejnym wyzwaniom. Papież wyraził wdzięczność kard. Sodano za jego świadectwo życia, doświadczenie bycia prowadzonym przez Boga. - Widzimy w Kardynale świadectwo człowieka, który uczynił bardzo dużo dla Kościoła z radością i łzami, ale najwspanialsze świadectwo, jakie nam daje, to świadectwo człowieka zdyscyplinowanego kościelnie - stwierdził Franciszek.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?