Peru: kartka pocztowa i pamiątkowe znaczki z okazji wizyty papieża

(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)

Państwowa Poczta w Peru (Serpost) wydała pamiątkową kartę pocztową oraz serię znaczków z wizerunkiem Franciszka w związku ze zbliżającą się wizytą apostolską papieża w tym południowoamerykańskim kraju. Odbędzie się ona pod hasłem “Zjednoczeni w nadziei".


Wydanie filatelistycznej edycji wsparte zostało przez peruwiańską Konferencję Episkopatu. Jak poinformowały władze lokalnego Kościoła, łącznie wydrukowanych zostało około 40 tys. znaczków pocztowych z wizerunkiem Franciszka. Ich wydanie odbyło się w ramach serii zatytułowanej “Pamiątkowe kolekcje: Napisz do papieża Franciszka".

 

Papież Franciszek modlił się przy zwłokach swego dawnego sekretarza i kierowcy >>

 

Jak ujawnił abp Héctor Cabrejos, od piątku kartki pocztowe i znaczki z wizerunkiem papieża dostępne są w punktach pocztowych na terenie Peru. - Wydanie tych pamiątkowych materiałów jest wyrazem czułości narodu peruwiańskiego wobec papieża i oczekiwania jakie ma on wobec pielgrzymki Franciszka w naszym kraju.

 

Kartki pocztowe i znaczki mogą być wysyłane do niego z naszymi intencjami oraz życzeniami pełnymi nadziei - powiedział metropolita Trujillo.W niedzielę peruwiański episkopat rozpoczął zapisy dla dziennikarzy z całego świata, którzy zamierzają akredytować się w celu obsługi papieskiej wizyty w tym kraju.Wizyta Franciszka w Peru odbędzie się pomiędzy 18 a 20 stycznia. Papież przybędzie do tego kraju z Chile, które również znajdzie się na trasie pielgrzymki.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook