Na tle muzyki jazzowej papież wzywa do modlitwy za ludzi starszych [WIDEO]

Na tle muzyki jazzowej papież Franciszek zachęca do modlitwy w grudniu za ludzi starszych. Taką nietypową oprawę ma kolejne przesłanie wideo, w którym papież przedstawia intencje modlitewne na każdy miesiąc.

 

"Naród, który nie dba o dziadków i nie traktuje ich dobrze, nie ma przyszłości" - mówi papież po hiszpańsku w prawie 1,5-minutowym nagraniu.

 

 

Słowom Franciszka towarzyszy muzyka wyjątkowa, jak na papieskie przesłanie: jazz. Gra ją na filmie trio starszych ludzi, a słyszy ich na ulicy młody saksofonista, który do nich dołącza.

 

Na tle melodii papież podkreśla: "Ludzie starsi mają mądrość. To im powierzono zadanie przekazywania doświadczenia życiowego, historii rodziny, wspólnoty, narodu".

 

- Nie zapominajmy o naszych seniorach, aby wspierani przez swe rodziny i instytucje współpracowali z mądrością i doświadczeniem w dziele wychowania nowego pokolenia - wezwał Franciszek.

 

W nagrywanych co miesiąc przesłaniach, które są rozpowszechniane na świecie, papież wskazuje kolejne intencje modlitewne. W listopadzie wezwał do modlitwy za chrześcijan w Azji, którą niedawno odwiedził oraz za dialog między religiami i kulturami.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

12

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

bonaventura 18:50:06 | 2017-12-05
Nie lubię takich cyrków.Zupełnie mnie to nie przekonuje.
Powiem prost: ta reklama jest głupia.Nie kupię tego produktu.

Oceń 8 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?