Papież pobłogosławił flagi olimpijskie

(fot. EPA/RIO DE JANEIRO CITY HALL)

Papież Franciszek otrzymał klucze Rio de Janeiro i pobłogosławił flagi olimpijskie na letnie igrzyska, jakie odbędą się w tym mieście w 2016 r. Uroczystość odbyła się w Palácio da Cidade (Pałacu Miasta). Jest on oficjalną siedzibą prefekta (burmistrza) Rio de Janeiro, Eduardo Paesa.


To on wraz z arcybiskupem Rio de Janeiro, Orani João Tempestą powitał Ojca Świętego przy bramie honorowej w ogrodzie okalającym pałac. Przeszli oni następnie balkon, gdzie odbyło się wręczenie kluczy do miasta. Od młodego niepełnosprawnego sportowca Ojciec Święty otrzymał honorowe obywatelstwo miasta.

 

Po pobłogosławieniu flag XXXI Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpiady w Rio de Janeiro w 2016 r. - pierwszych w historii, jakie odbędą się w Ameryce Łacińskiej, papież podziękował licznie zgromadzonym osobom za przybycie.

 

Prosił o modlitwę w swojej intencji. Zamienił też kilka słów z burmistrzem o pogodzie, w szczególności o padającym deszczu. Gospodarz Rio de Janeiro zapewnił, że jutro znacznie się ona poprawi.

 

Później papież spotkał się z grupą brazylijskich sportowców. W prezencie otrzymał koszulkę w barwach brazylijskich, zielono-złotych z napisem: "Papież Franciszek".

 

Z Pałacu Miejskiego Franciszek udał się na spotkanie z mieszkańcami faweli dzielnicy Manguinhos.

 

Zbudowany w latach 1947-50 pałac był początkowo siedzibą ambasady Wielkiej Brytanii i rezydencją ambasadora. Został sprzedany miastu po przeniesieniu stolicy Brazylii z Rio de Janeiro do Brasílii.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook