Pieniądze za "papieskie" Lamborghini dla chrześcijan w Iraku

(fot. twitter.com/inesanma)

Chrześcijanie w Iraku są zachwyceni tym, że papież Franciszek zdecydował się przeznaczyć na pomoc dla nich otrzymane przed kilkoma dniami luksusowe auto Lamborghini.

 

Przebywający z wizytą w katolickim dziele pomocy "Kirche in Not" w Monachium chaldejski patriarcha Louis Raphael Sako powiedział, że wiadomość w mediach społecznościowych rozeszła się błyskawicznie wśród ludności.

 

>> Zaprezentowano najnowszy samochód papieża. To Lamborghini Huracan [FOTO]

 

- Choć z biegiem czasu przywykłem do papieskich niespodzianek, to jednak ten gest Franciszka wyraźnie pokazuje miłość bliźniego przejawiającą się konkretnym czynem - stwierdził patriarcha Sako.

 

Podczas audiencji generalnej 15 listopada Franciszek otrzymał w darze od producentów specjalnie przygotowane w biało-żółtych barwach Watykanu sportowe auto i oddał go na aukcję w domu aukcyjnym Sotheby's.

 

Część kwoty uzyskanej ze sprzedaży otrzyma dzieło Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP) z przeznaczeniem na odbudowę zniszczonych wsi chrześcijańskich na Równinie Niniwy w Iraku. Ponadto finansowany będzie projekt pomocy kobietom-ofiarom handlu ludźmi i prostytucji, a także lekarze, leczący kobiety i dzieci w Afryce.

 

Według najnowszych doniesień w swoje strony rodzinne na Równinie Niniwy powróciło już ponad 24 tys. chrześcijan. Dzięki pomocy papieża będzie można pomóc kolejnym powracającym. Ogólny koszt odbudowy zniszczonych terenów oblicza się na ponad 250 milionów dolarów.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.71

Liczba głosów:

14

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

krzys.rakowski 21:07:22 | 2017-11-23
Oczywiście, że tak "In 2005, he was given an Enzo-model Ferrari as a gift." https://www.romereports.com/en/2015/08/20/pope-john-paul-ii-s-ferrari/

Oceń 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

andrzej_a 18:22:00 | 2017-11-23
Czy Janowi Pawłowi Drugiemu iluminaci też prezentowali takie drogie "zabawki"?

Jakoś sobie tego nie przypominam.

A może jestem w błędzie?

Oceń 1 7 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook