Papież Franciszek: czy wiesz co sprawia, że twoje życie ma sens?

(fot. PAP/EPA/FABIO FRUSTACI)

"Msza św. jest pamiątką misterium paschalnego Chrystusa. Czyni nas ona uczestnikami Jego zwycięstwa nad grzechem i śmiercią, nadając pełny sens naszemu życiu" - powiedział papież podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie.

 
Ojciec Święty kontynuował cykl katechez poświęcony Eucharystii. Jego słów na placu św. Piotra wysłuchało dziś około 12 tys. wiernych.
 
"Kontynuując cykl katechez na temat Mszy św., możemy zadać sobie pytanie: czym właściwie jest Msza św.? Msza św. jest pamiątką misterium paschalnego Chrystusa. Czyni nas ona uczestnikami Jego zwycięstwa nad grzechem i śmiercią, nadając pełny sens naszemu życiu."
 
Pełną treść papieskiej katechezy znajdziesz TUTAJ >>
 
Franciszek przypomniał, że "pamiątka" w sensie biblijnym jest nie tylko wspominaniem wydarzeń z przeszłości, lecz głoszeniem cudów, jakich Bóg dokonał dla ludzi, a w doniesieniu do Eucharystii dokonanego przez Jezusa dzieła zbawienia. 
 
"Uczestnictwo we Mszy św., szczególnie w niedzielę, oznacza wejście w zwycięstwo Zmartwychwstałego, bycie rozświetlonym Jego światłem, ogrzanymi Jego ciepłem. Poprzez celebrację eucharystyczną Duch Święty czyni nas uczestnikami życia Bożego, zdolnego przemienić całą naszą śmiertelną istotę. Przechodząc od śmierci do życia, od czasu ku wieczności, Pan Jezus pociąga nas ze Sobą, by sprawować Paschę. We Mszy św. łączymy się z Nim. Co więcej, Chrystus żyje w nas, a my żyjemy w Nim" - stwierdził papież. 
 
Ojciec Święty wskazał, że jeśli przyjmiemy Eucharystię z wiarą, to my również możemy prawdziwie kochać Boga i bliźniego. Zapewnił, że, gdy doświadczymy tej mocy miłości Chrystusa, jesteśmy naprawdę wolni, by dać siebie bez lęku. "Uczestnictwo w Eucharystii wprowadza nas w misterium paschalne Chrystusa, pozwalając nam przejść wraz z Nim ze śmierci do życia" - powiedział Franciszek na zakończenie swej katechezy.
 
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

9

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook