W sobotę papież przyjmie na audiencji przywódców religijnych z Korei

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.jezuici.pl)

W sobotę, 2 września Ojciec Święty przyjmie na audiencji przywódców siedmiu najważniejszych religii w Korei.

 

"Poprosimy Papieża Franciszka o modlitwę i pomoc dla narodu koreańskiego oraz zjednoczenie Półwyspu Koreańskiego", powiedział agencji SIR arcybiskup Hyginus Kim Hee-jong, metropolita Gwangju i przewodniczący Konferencji Episkopatu Koreańskiego.

 

Przy tej okazji przewodniczący episkopatu koreańskiego przypomniał, że Papież Franciszek z wielką uwagą śledzi sytuację w Korei, a z przywódcami religijnymi tego kraju spotkał się już przed trzema laty, 18 sierpnia 2014 roku podczas wizyty w tym kraju. Abp Kim Hee-jong wyraził przekonanie, że dialog z władzami KRLD jest możliwy, a Kościół katolicki może w nim odegrać znaczącą rolę.

 

Biskupi południowokoreańscy są zaniepokojeni nieodpowiedzialnymi prowokacjami Korei Północnej, apelując jednocześnie, by za wszelką cenę zabiegać o podjęcie dialogu. Oświadczenie w tej sprawie wystosowała komisja "Sprawiedliwość i Pokój" przy tamtejszym episkopacie. Jest ona reakcją na wystrzelenie przez komunistyczny reżim rakiety średniego zasięgu, która przeleciała nad Japonią.

 

Biskupi zdecydowanie potępili ten incydent, podkreślając, że prowadzi to do niebezpiecznego wzrostu napięcia na Półwyspie Koreańskim. Z drugiej strony wyrazili też zaniepokojenie deklaracjami rządu w Seulu, który zapowiedział rozwój uzbrojenia, w tym antyrakietowego systemu obronnego THAAD. Episkopat przypomniał, że pokoju nie da się zbudować na równowadze zbrojnej.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.67

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook